Przystanek ,,Stadion” gotowy. Prawdziwy stadion ma powstać do czerwca

Przystanek ,,Stadion” gotowy. Prawdziwy stadion ma powstać do czerwca

przystanek ,,stadion", Sandecja, Nowy Sącz

Obok powstającego stadionu MKS Sandecja przy k47 został wybudowany przystanek autobusowy na kształt fragmentu trybuny. Biało-czarne krzesełka nawiązują do barw klubowych. Siedząc w oczekiwaniu na autobus, można poczuć się jak na meczu.

Stadion Sandecji ma powstać do czerwca 2023 roku. Przetarg na wykonanie inwestycji w trypie ,,zaprojektuj i wybuduj” wygrała Grupa Blackbird. Prezes spółki Jan Kos ma nadzieję, że uda się wcześniej zakończyć inwestycję. Finalnie obiekt będzie kosztował 75 milionów. Pieniądze pochodzą z kredytu, które miasto wzięło na ten cel.

Stadion miał pomieścić 4 900 osób i kosztować 50 milionów. Finalnie władze Nowego Sącza postanowiły zmienić koncepcję i wybudować stadion na ponad 8 tysięcy miejsc. 25 marca br. podpisano aneks do umowy z wykonawcą. Na jego mocy ma powstać obiekt większy, ale i droższy o 25 milionów złotych. Finalnie stadion będzie w pełni zamknięty. W ramach inwestycji powstaną cztery trybuny. Więcej przeczytacie w artykule: Stadion Sandecji na 8111 miejsc. Kibice: na otwieranie szampana przyjdzie czas. 

Fot. NS
Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama