Sądecczyzna. Powalone drzewa i awarie prądu

Sądecczyzna. Powalone drzewa i awarie prądu

wiatr, Sądecczyzna

Wczoraj w naszym regionie było bardzo wietrznie. W wielu miejscach silne podmuchy łamały gałęzie, a nawet powalały drzewa. Strażacy z całej Sądecczyzny mieli w związku z tym sporo pracy. W powiecie nowosądeckim doszło też do kilka awarii sieci energetycznej.

– Godz. 14:35 powalone drzewo oraz słup telefoniczny – Rytro. W drodze powrotnej zastęp zadysponowany do usunięcia złamanych słupów telefonicznych Barcice – Sapieniec – relacjonowali druhowie ze Straży Pożarnej w Barcicach.

W ciągu ostatniej doby (22/23 lutego) strażacy z Sądecczyzny interweniowali w związku z powalonymi drzewami w Cieniawie, Witowicach Dolnych, Przysietnicy, Moszczenicy Wyżej, Łabowej i w Rytrze. Na ulicy Orkana w Nowym Sączu suche drzewo oparło się o inne drzewo, a w Barcicach przewrócił się słup telekomunikacyjny.

Jak poinformował dziś rano w rozmowie z nami dyżurny PSP w Nowym Sączu, sytuacja już się uspokoiła. Większość wyjazdów związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru miała miejsce wczoraj w ciągu dnia.

Wietrzna pogoda sprzyjała też rozprzestrzenianiu ognia, gdy doszło do pożarów traw w Maszkowicach i Popowicach. Przypominamy, że wypalanie traw jest nie tylko nielegalne, ale i szkodliwe oraz bardzo niebezpieczne. Płomienie łatwo mogą wymknąć się spod kontroli.

W regionie doszło ponadto do kilku awarii prądu. Elektrycy uporali się już z usterkami między innymi w Jasiennej, Miłkowej i Janczowej, a także w Nawojowej. Wciąż trwa awaria przy ulicy Ogrodowej w Muszynie, a prace naprawcze według przewidywań potrwają do godziny 12:00.

fot. Straż Pożarna w BarcicachOsp Ksrg Łososina Dolna, Osp Przysietnica

Czytaj też: „150 lat na straży”. Ogłaszamy wyjątkowy strażacki plebiscyt! Nagrody czekają!

Reklama