Sądecczyzna. Podróżujesz pociągiem? Za niespełna trzy tygodnie drastyczny wzrost cen?

Sądecczyzna. Podróżujesz pociągiem? Za niespełna trzy tygodnie drastyczny wzrost cen?

pociągi, POLREGIO, Nowy Sącz, Piwniczna, Grybów, wzrost cen

Już za niespełna trzy tygodnie dojdzie na Sądecczyźnie do zmiany rozkładu jazdy pociągów. Od tego dnia drastycznie wzrosną ceny biletów? Osoby korzystające z przejazdów mogą się spodziewać niemal stu procentowych podwyżek – tak wynika ze zgłoszeń naszych Czytelników.

Przykładowo. W chwili obecnej, za trasę Nowy Sącz – Piwniczna-Zdrój zapłacimy 6,20 zł (bilet normalny). Od 10 grudnia będzie to kwota 11,30 zł. W chwili obecnej, bilet uczniowski na tej samej trasie kosztuje 3,90 zł. Od 10 grudnia będzie kosztował 7,12 zł. Poniżej informacje, które można dostrzec w komunikatach online:

Anna Znajewska-Pawluk z biura prasowego PKP PLK przyznała w dzisiejszej rozmowie z naszą redakcją, że o wysokości cen za bilet decydują poszczególni przewoźnicy. W tym przypadku jest to POLREGIO. – Tak mogę potwierdzić, że od 10 grudnia będzie zmieniony rozkład jazdy. Takiej zmiany dokonujemy my, w porozumieniu z przewoźnikami. Są to cztery zmiany rozkładu w ciągu roku. Te zmiany mają na celu umożliwienie atrakcyjnego podróżowania, jak również umożliwienie kontynuacji prac, bo PKP takie prace prowadzi cały czas. Natomiast my nie decydujemy o kosztach biletów. To leży już w gestii poszczególnych przewoźników, w tym konkretnym przykładzie mowa o przewoźniku POLREGIO – mówi Anna Znajewska-Pawluk w rozmowie z DTS24.

Do momentu publikacji tego artykułu nie otrzymaliśmy jeszcze mailowej odpowiedzi od Aleksandry Baldys, która sprawuje funkcję rzecznika prasowego POLREGIO. Zapytaliśmy o przyczynę tak drastycznego wzrostu cen. Tuż po otrzymaniu odpowiedzi na zadane przez nas pytanie, opublikujemy odpowiedź pani rzecznik (w tym artykule). Z kolei na infolinii usłyszeliśmy dziś, że nie jest to błąd systemu. Pracownik przekazał nam, że od grudnia mają obowiązywać podwyższone ceny. Oczekujemy na komunikat pani rzecznik, opublikujemy go poniżej.

AKTUALIZACJA (27 listopada 2023): Zespół Prasowy Polregio: „Jest błąd systemu. Ilość połączeń zostaje taka sama, ceny również”

Fot: DTS24 (2)

Targi Edukacja, Kariera, Przyszłość

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama