Sądecczyzna. Dziesiątki mandatów, kilka zatrzymanych praw jazdy

Sądecczyzna. Dziesiątki mandatów, kilka zatrzymanych praw jazdy

policjant ruchu drogowego z laserowym miernikiem prędkości, obok oznakowany radiowóz

Za nami kolejna policyjna akcja „Prędkość”. Kierowcy na Sądecczyźnie popełnili na oczach policjantów ponad 200 wykroczeń, z których większość związana była ze zbyt szybką jazdą. Zatrzymano też kilka dowodów rejestracyjnych i praw jazdy.

Jedną z głównych przyczyn zdarzeń drogowych jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu – stąd cykliczne działania policjantów pn. „Prędkość”. Ostatnia taka akcja na drogach Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego prowadzona była w poniedziałek 13 marca. Brali w nich udział policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Nowym Sączu przy wsparciu mundurowych z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Funkcjonariusze przeprowadzili w sumie 229 kontroli drogowych i odnotowali 225 wykroczeń. Nałożyli 151 mandatów, a 63 kierowców otrzymało pouczenie. Ponadto do sądu zostaną skierowane wnioski o ukaranie 2 kierujących. 3 osoby straciły prawo jazdy ze względu na przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Uprawnienia do kierowania stracił też 1 nietrzeźwy kierowca. Co więcej, policjanci zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych ze względu na zły stan techniczny pojazdów.

– Pamiętajmy, że siadając za kierownicą odpowiadamy nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale też za życie i zdrowie innych osób. Unikajmy brawury i ryzykownych zachowań, ponieważ w ruchu drogowym sytuacja często bywa dynamiczna i mogą wystąpić okoliczności, w których będziemy zmuszeni do natychmiastowej reakcji. Wówczas nadmierna prędkość staje się czynnikiem, który powoduje, że tracimy kontrolę nad pojazdem, co z kolei może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych – przypomina Aneta Izworska z Zespołu ds. Komunikacji Społecznej KMP w Nowym Sączu.

fot. ilustr.: KMP w Nowym Sączu


Czytaj też:

Startuje remont kolejnej „powiatówki”. Będzie gotowa za dwa lata

Share on twitter
Share on facebook