Policja i wojsko zapuściły rekrutacyjne sieci na młodych. Myślisz o karierze w mundurze? Szukają Cię!

Policja i wojsko zapuściły rekrutacyjne sieci na młodych. Myślisz o karierze w mundurze? Szukają Cię!

Jeśli chcesz wykonywać ciekawy zawód, mieć stabilną i dającą satysfakcję pracę – wstąp w szeregi Policji. Zawód policjanta to wyzwanie i służba na rzecz drugiego człowieka, a jednocześnie marzenie wielu młodych ludzi. Teraz jest czas, by je spełnić” – kuszą w wydanym wczoraj komunikacie rekruterzy z Małopolskiej Policji.  Ministerstwo Obrony Narodowej we współpracy z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji zapraszają natomiast na Wojskowe Targi Służby i Pracy, które odbędą się w najbliższy weekend w Limanowej.

Policja zaprasza w swoje szeregi absolwentów szkół średnich oraz osób z wykształceniem wyższym. „To wymarzona praca dla Ciebie, jeśli chcesz w życiu pomagać innym, dbać o ich bezpieczeństwo i porządek publiczny, masz predyspozycje fizyczne i psychiczne do pełnienia służby w formacji uzbrojonej i jesteś zdyscyplinowany. Prestiż wykonywania zawodu zaufania społecznego, możliwość ciągłego rozwoju osobistego, stabilne zatrudnienie w instytucji państwowej, to tylko niektóre plusy służby w Policji” – informują mundurowi z małopolskiego garnizonu.

Harmonogram przyjęć do służby w 2023 roku przewiduje jeszcze pięć terminów rekrutacji: 5 maja, 3 lipca, 23 sierpnia, 27 października, oraz 28 grudnia. Dokumenty aplikacyjne należy składać wyłącznie osobiście w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu przy ulicy Artura Grottgera 50. Przyjmowane są w każdy roboczy wtorek w godzinach od 9 do 12. Szczegóły dotyczące wymagań i procesu przyjęcia do służby można  znaleźć TUTAJ.

Początkujący policjant może liczyć na pensję w wysokości 5285 zł brutto (uposażenie zasadnicze + dodatek za stopień posterunkowy). Kalkulator wynagrodzeń rosnących wraz z doświadczeniem i stażem pracy można znaleźć TUTAJ.

Ci, którzy chętniej widzieliby siebie w mundurze wojskowym będą mogli dowiedzieć się szczegółów o naborze do służby już w ten weekend. Wydarzenie odbędzie się w Limanowskim Domu Kultury, ul. Bronisława Czecha 4, w dniach 17-18 marca 2023 r. (piątek – sobota) w godz. 9.00-18.00.

– Wojskowe Targi Służby i Pracy to doskonały pomysł dla każdego, kto myśli o wstąpieniu do służby wojskowej. Podczas wydarzenia każdy uczestnik będzie mógł uzyskać kompleksowe informacje o rozwoju w Siłach Zbrojnych RP, zapoznać się z różnymi ścieżkami rozwoju dostępnymi w ramach Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej, jak również służby zawodowej – zaprasza wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

Podczas Targów przedstawiona zostanie oferta adresowana do uczniów szkół podstawowych dotycząca możliwości kontunuowania nauki w klasach wojskowych realizowanych w ramach projektów MON i propozycja dla studentów w zakresie szkolenia ochotniczego w szkołach Legii Akademickiej. Osoby, które są zainteresowane służbą w wojsku, będą mogły znaleźć kompleksową informację o rekrutacji do Sił Zbrojnych. Obecni podczas targów rekruterzy przedstawią informację, jak zostać żołnierzem zawodowym, a także możliwości podjęcia innych rodzajów służby wojskowej, np. terytorialnej lub rezerwy aktywnej. Zainteresowani pracą na stanowiskach cywilnych w resorcie obrony narodowej również będą mogli zapoznać się z ofertami zatrudnienia w poszczególnych jednostkach i instytucjach wojskowych.

Na wojskowych targach odbędą się prezentacje przeciwlotniczego zestawu rakietowego POPRAD, wyrzutni rakietowej WR-40 LANGUSTA, moździerza samobieżnego RAK, czołgu Leopard 2A5, pojazdów AERO, wielozadaniowych pojazdów kołowych HMMWV, robota saperskiego, sprzętu spadochronowego i motocykl VERSUS. Smacznym akcentem będzie wojskowa grochówka.

Szczegóły TUTAJ.

zdjęcia: KMP w Nowym Sączu

Czytaj też:

„Gwiazda Gór” zabłyśnie w Muszynie na nowo

Share on twitter
Share on facebook