Sądecczyzna: drogowych nieszczęść więcej niż rok temu

Lipiec 2017 przyniósł niestety więcej drogowych nieszczęść niż pierwszy wakacyjny miesiąc w minionym roku. Z policyjnych statystyk wynika, że na terenie działania sądeckiej policji w tym roku było prawie 50 zdarzeń drogowych więcej niż w ubiegłym.

W ubiegłym roku zanotowano ich 234 natomiast w tym roku w lipcu było ich 282.

Na jeździe na podwójnym gazie przyłapano mniej osób nietrzeźwych (powyżej 0,5 promila alkoholu we krwi) niż w ubiegłym roku. Więcej było natomiast „podchmielonych” czyli wedle policyjnej „miarki” – do 0,5 promila alkoholu.

Nietrzeźwi kierujący zatrzymani przez policjantów w lipcu 2016 roku oraz w lipcu 2017 roku

Nietrzeźwi kierujący pojazdem

Kierujący po użyciu alkoholu pojazdem

RAZEM

2016

481462
20174119

60

 

Najczęstsze przyczyny wypadków wskazywane przez policję to nadmierna prędkość, nieprawidłowe wymijanie oraz  nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu . Sporym problemem dla kierowców jest również niezachowanie odpowiedniej odległości od poprzedzającego pojazdu oraz cofanie.

Lipiec, 2016 rok

Lipiec, 2017 rok

Prędkość

46

39

Nieprawidłowe cofanie15

27

Nieprawidłowe omijanie

9

26

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu

39

47

Niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami

43

52

 

Do najbardziej dramatycznego wypadku doszło w Starej Wsi, w którym zginął pasażer Nissana Murano. Kierowca z nieznajomych przyczyn  zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z Fordem Transitem. Pomimo długiej akcji reanimacyjnej nie udało uratować się mężczyzny.

Fot: Paweł Sekuła

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.