Sądecczyzna. 30 zdarzeń drogowych i 12 nietrzeźwych kierowców. Tak wyglądała tegoroczna majówka

Sądecczyzna. 30 zdarzeń drogowych i 12 nietrzeźwych kierowców. Tak wyglądała tegoroczna majówka

Podczas tegorocznego długiego weekendu majowego na drogach Sądecczyzny było dość bezpiecznie, choć policjanci odnotowali więcej zdarzeń niż w roku ubiegłym. Funkcjonariusze prowadzili też działania, podczas których kontrolowali trzeźwość kierujących, stan techniczny pojazdów, czy zachowanie odpowiedniej prędkości. Zwracali również uwagę na zapinanie pasów i przewożenie dzieci w fotelikach.

– Przez cztery dni działań sądeckich policjantów, od 30 kwietnia do 3 maja na terenie miasta i powiatu doszło łącznie do 30 zdarzeń drogowych – 2 wypadków i 28 kolizji drogowych, w których 2 osoby zostały ranne – informują mundurowi.

Rok wcześniej zdarzeń drogowych było mniej – 2 wypadki i 16 kolizji. Jednak poszkodowane zostały wtedy 3 osoby.

Tym razem policjanci zatrzymali 12 nietrzeźwych kierujących, czyli o 2 mniej niż w roku ubiegłym. Jak przestrzegają funkcjonariusze, takim zachowaniem kierowcy narażają nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego, w tym często swoich najbliższych.

W całej Małopolsce od 30 kwietnia do 3 maja miało miejsce 16 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 17 zostało rannych. O śmiertelnych zdarzeniach na drogach powiatu limanowskiego pisaliśmy TUTAJ. Stróże prawa zatrzymali ponad 80 osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu i 4 osoby kierujące pod wpływem narkotyków.

Dla porównania, w ubiegłym roku w województwie małopolskim podczas weekendu majowego doszło do 13 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 12 zostało rannych.

fot. KMP w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.