Tragiczne podsumowanie majówki. Nie żyje dwoje pieszych, w tym nastolatka

Podczas długiego weekendu majowego zginęło w naszym regionie dwoje pieszych. Do pierwszego zdarzenia doszło w Mszanie Dolnej, do drugiego – w Olszówce (gm. Mszana Dolna). Poszkodowani odnieśli poważne obrażenia i nie udało się ich uratować. Nastolatka zmarła w szpitalu, natomiast potrącony 43-latek zginął na miejscu. 

30 kwietnia około 16:35 na drodze wojewódzkiej nr 968 w Mszanie Dolnej (na ul. Krakowskiej) doszło do wypadku samochodu osobowego i pieszej. 51-letnia kierująca pojazdem marki Kia Sportage potrąciła 16-latkę, która przechodziła przez jezdnie po oznakowanym przejściu dla pieszych. Poszkodowana została zabrana śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Krakowie.

– Niestety w nocy w wyniku poniesionych obrażeń zmarła. Kierująca pojazdem była trzeźwa, pobrano jej krew do badan i zatrzymano prawo jazdy. Postepowanie prowadzi Komisariat Policji w Mszanie Dolnej – informowała wówczas aspirant Jolanta Batko z KPP Limanowa.

Dwa dni później, 2 maja około godziny 23.00, doszło do kolejnego tragicznego w skutkach zdarzenia z udziałem pieszego. W miejscowości Olszówka 21-latek podróżujący Oplem potrącił 43-letniego pieszego.

– Mężczyzna w wyniku doznanych obrażeń zmarł na miejscu. Policjanci przy udziale biegłego i nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny i okoliczności tego wypadku. Kierowca Opla był trzeźwy. Pobrano mu krew do badań – poinformował naszą redakcję podkomisarz Piotr Wąchała z KPP Limanowa.

Fot. arch. KPP Limanowa 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.