30. jubileuszowa wystawa. Agropromocja jest tylko jedna

30. jubileuszowa wystawa. Agropromocja jest tylko jedna

Rozmowa z Dominikiem Paskiem, dyrektorem Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Karniowicach, organizatorem Agropromocji

– Jeśli zbliża się wrzesień, to mamy na myśli Agropromocję, bardzo popularne wydarzenie, odwiedzane od 30 lat przez tysiące sądeczan!

– Tak, to 30. – z drobną przerwą – jubileuszowa Agropromocja. Jak państwo wiecie, ostatnie dwie edycje byliśmy zmuszeni odwołać ze względów bezpieczeństwa. Pandemia niestety spowodowała, że święto całej Małopolski, jeśli chodzi o rolnictwo i obszary wiejskie, na dwa lata musiało zostać zawieszone. Stąd teraz decyzja, żeby w pełni świętować 30. odsłonę najważniejszej imprezy w Małopolsce. Bo przecież Agropromocja to święto nie tylko na Sądecczyźnie, ale w całym województwie, a nawet ośmielę się zaryzykować stwierdzenie, że w całej Polsce południowej.

– Ma Pan swoją diagnozę tego, dlaczego publiczność tak bardzo polubiła Agropromocję?

– To doskonała lekcja, bez względu na to, czy ktoś jest związany, czy niekoniecznie, z branżą rolniczą, z obszarami wiejskimi. To okazja na poznawanie wsi, jej klimatu oraz kształtowanie dla niej szacunku. Szacunek do ziemi, do chleba powoduje, że chcemy ciągle odkrywać małopolską wieś, ale i tradycję, kulturę, i wszystko co z tym związane. Myślę, że każdy, kto odwiedzi naszą jubileuszową wystawę 10 i 11 września w Starym Sączu, znajdzie coś dla siebie.

– Dotychczas Agropromocja odbyła się w Nawojowej, ale jubileuszowa edycja będzie mieć miejsce w Starym Sączu w nowej odsłonie, w nowym miejscu, z nowym rozmachem (…)

Przeczytaj rozmowę i sprawdź program imprezy:

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

WAŻNE !

Najlepszy kierowca Małopolski 2022. Kto został zwycięzcą?

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.