Ryszard Nowak odebrał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski

Podczas odbywającego się w Pałacu Prezydenckim Dnia Samorządu Terytorialnego, Prezydent Nowego Sącza Ryszard Nowak odebrał z rąk Prezydenta RP Andrzeja Dudy Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski – Polonia Restituta. To order ustanowiony w 1921 roku i nadawany za wybitne zasługi położone w służbie państwu i społeczeństwu, a zwłaszcza za wybitne osiągnięcia w działalności publicznej, podejmowanej z pożytkiem dla kraju.

–  To dla mnie wielki zaszczyt i honor, że mogłem odebrać z rąk Prezydenta RP tak wysokie odznaczenie – mówi Ryszard Nowak. – To dla mnie również szczególny wyraz uznania za wieloletnią działalność publiczną oraz za pracę na rzecz samorządu terytorialnego i lokalnej społeczności.

Prezydent dziękując za odznaczenie zapewnił również, że stanowić będzie ono motywację do dalszej działalności która, choć nie należy do łatwych i wymaga wielu poświęceń, przynosi także wiele zadowolenia i satysfakcji.

Ryszardowi Nowakowi towarzyszyła sekretarz miasta Edyta Brongiel, a podczas uroczystego Dnia Samorządu Terytorialnego w Pałacu Prezydenckim, Sądecczyznę reprezentował również min. burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek.

Ryszard Nowak to jeden z dziewięciu samorządowców, którym przyznane zostało odznaczenie. Order Odrodzenia Polski występuje po Orderze Orła Białego oraz Orderze Wojennym Virtuti Militari, a przed Orderem Krzyża Wojskowego, Orderem Krzyża Niepodległości i Orderem Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.

fot.www.nowysacz.pl

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.