Nowy Sącz. W środku dnia napadł na nastolatka i ukradł mu łańcuszek

Nowy Sącz. W środku dnia napadł na nastolatka i ukradł mu łańcuszek

zatrzymanie, zaatakował kierowcę autobusu

25-latek napadł nastolatka w Nowym Sączu. Kilka godzin później, na podstawie rysopisu, rozpocznali go policjanci prewencji. Mężczyzna szybko został zatrzymany i usłyszał zarzuty.

Do zdarzenia doszło 28 lutego. Wówczas sądeccy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w tym dniu doszło do rozboju przy ulicy Bulwar Narwiku w Nowym Sączu.

,,W rejonie jednego z przystanków autobusowych około godziny 12:30 do 15-latka podszedł młody mężczyzna, który doprowadził go do stanu bezbronności i ukradł mu srebrny łańcuszek o wartości 700 złotych. Sądeccy kryminalni pracując nad tą sprawą, szybko ustalili, kto najprawdopodobniej dopuścił się tego czynu, a rysopis mężczyzny został przekazany wszystkim patrolom będącym w służbie” – relacjonuje Aneta Izworska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Około 18:30 funkcjonariusze Wydziału Prewencji na jednym z sądeckich osiedli zauważyli osobę odpowiadającą temu wizerunkowi. Po wylegitymowaniu, podejrzewany 25-letni mieszkaniec Nowego Sącza został zatrzymany przez policjantów i trafił do komendy.

Mężczyzna usłyszał zarzut rozboju, za co grozi do 15 lat więzienia.

,,W tym przypadku sąd może orzec jednak wyższy wymiar kary z uwagi na to, że 25-latek dopuścił się przestępstwa w warunkach recydywy. Dodatkowo, 1 marca Sąd Rejonowy w Nowym Sączu zastosował wobec podejrzanego tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące” – infomruje Aneta Izworska z KMP w Nowym Sączu.

Czytaj także: Jest zwycięstwo, jest radość. „Sandecja wygrała ten mecz także mentalnie” [FOTO + VIDEO]

Fot. ilustr. KMP w Nowym Sączu

WYBORY 2024

REPERTUAR KINA SOKÓŁ

Reklama