Rusza krynicki szpital covidowy i izolatorium

Rusza krynicki szpital covidowy i izolatorium

Dzisiaj w 20. Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym w Krynicy- Zdroju swoją działalność rozpoczął szpital tymczasowy dla zakażonych koronawirusem. Znajduje się w nim 168 łóżek dla chorych, którzy potrzebują wsparcia tlenowego. 

– Placówka jest przygotowana pod kątem medycznym – są lekarze i pielęgniarki oraz wysoce specjalistyczny sprzęt potrzebny do ratowania ludzkiego życia. Nadzór nad tą placówką ma nasz Szpital Powiatowy w Krynicy-Zdroju. Wraz z uruchomieniem tego szpitala, na obecną chwilę problemy związane z brakiem łóżek i miejsc dla pacjentów chorych na covid-19 zostały rozwiązane – zapewnia starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Lecznicę wyposażyła i przygotowała do przyjęcia osób z koronawirusem spółka Skarbu Państwa Tauron. Oprócz tego, w Sanatorium Uzdrowiskowym MSWiA w Krynicy-Zdroju im. bł. Karoliny Kózkówny, zostało utworzone izolatorium na 231 łóżek. Również w krynickim szpitalu, tak jak w pozostałych w naszym regionie, znajduje się specjalny oddział dla chorych na Covid-19. Pomieści jednocześnie 50 pacjentów.

Od połowy listopada ruszy izolatorium i szpital tymczasowy w Krynicy-Zdroju

Fot. https://www.pttkkrynica.pl/agent/xx-wojskowy-szpital-uzdrowiskowo-rehabilitacyjny/#prettyphoto[group]/0/