Od połowy listopada ruszy izolatorium i szpital tymczasowy w Krynicy-Zdroju

Od połowy listopada ruszy izolatorium i szpital tymczasowy w Krynicy-Zdroju

To już oficjalne. SPZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe MSWiA w Krynicy-Zdroju (Continental) zostanie przekształcone w izolatorium, a XX Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny – w szpital II stopnia dla osób zakażonych koronawirusem. Oba obiekty rozpoczną nową działalność w połowie listopada. 

– Placówka zostanie utworzona w 20. Wojskowym Szpitalu Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjnym, a za jej przygotowanie i uruchomienie odpowiada spółka Skarbu Państwa Tauron. W szpitalu będzie przygotowanych dwieście łóżek – potwierdza starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

Dodatkowo, w krynickim Continentalu zostanie utworzone izolatorium na około 150 łóżek. Nadzór nad szpitalem covidowym i izolatorium przejmie szpital powiatowy w Krynicy-Zdroju. Jak podkreśla starosta, sytuacja jest trudna. Z dnia na dzień przybywa chorych.

– Mam nadzieję, że nie wystąpi u nas problem z brakiem personelu medycznego, szczególnie pań pielęgniarek. W sanatoriach są zatrudnione pielęgniarki i po rozmowach z dyrektorami tych palcówek problem powinien zostać rozwiązany. Rozmawiałem również z wojewodą na temat ewentualnego wsparcia szpitali przez lekarzy. Zadeklarował, że jeśli będzie taka potrzeba, to kieruje tutaj lekarzy koordynatorów – informuje starosta Marek Kwiatkowski.

Co więcej, od dzisiaj w Szpitalu Powiatowym im. J. Dietla w Krynicy-Zdroju działa dodatkowy oddział dla chorych na COVID-19. Utworzono go ze względu na trudną sytuację i coraz więcej zakażonych.

Izolatorium i szpital tymczasowy w Krynicy-Zdroju? Wojewoda poważnie rozważa taką opcję

Fot. ilustr. google maps
Źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about przygotowania Ewy Novel do finału Szansy na sukces

Nowy rozdział w życiu Ewy Novel 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.