Nowy Sącz: biegli dla Patryka w IV Międzynarodowym Biegu Charytatywnym Run 4 a smile!

W Miasteczku Galicyjskim w Nowym Sączu odbył się IV Międzynarodowy Bieg Charytatywny Run 4 a smile dedykowany Patrykowi Mrowcy, 1,5- rocznemu chłopczykowi, który choruje na białaczkę. Wystartowało 400 osób. Na leczenie Patryka zebrano 6800 zł. w gotówce i 1800 zł wpłat na konto.

wsb3

Podstawową był oczywiście bieg w kilku kategoriach wiekowych. Po malowniczych szlakach Sądeckiego Parku Etnograficznego biegły przedszkolaki, gimnazjaliści, dorośli. Pogoda dopisała. Dopisały też humory uczestników. Oprócz biegania były zawody nordic walking, Centrum Rekreacji Olimp zorganizował pokaz tańca latunga, a gość specjalny imprezy - strongman Tomasz Kowal dał pokaz swej siły. Można było obejrzeć występy taneczne zespołów ze Studio Tańca So Beat Anety Tucznio oraz występ wokalny Martyny Kalety. Była okazja również, aby powiększyć grono potencjalnych dawców komórek macierzystych, o czym pisaliśmy TUTAJ. 

Fundacja Pomyśl o Przyszłości zorganizowała konkurs wiedzy ekonomicznej. Nie zabrakło licytacji, w których można było wygrać m.in. pobyt w hotelu Heron bądź bilet na pociąg retro. Studenci  z Maroka, Ukrainy, Kazachstanu w ramach Globall Village, czyli Globalnej Wioski opowiedzieli o kulturach swoich państw.

Najważniejszym jednak gościem był Patryk Mrowca, który wraz z tatą i Tomaszem Kowalem losowali karnety na Crossfit.

- To piękne, że dziś możemy tu być. Wszyscy państwo dajecie tyle dobroci. Dziękujemy Wam z całego serca - mówił tato Patryka, Michał Mrowca.

- Dziś wszyscy jesteście zwycięzcami - mówiła dr Justyna Sokołowska - Woźniak z WSB-NLU, koordynator biegu. Wraz z Agnieszką Szeligą z Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego Oddział Beskid w Nowym Sączu rozdała pamiątkowe medale i inne nagrody.

- Pobiliśmy rekord. Dziękujemy za wszystkie wasze dobre serca i do zobaczenia za rok - mówiła Halina Rams ze Stowarzyszenia Sursum Corda.

Bieg Run 4 a smile zapowiadaliśmy TUTAJ oraz w tekście:
Nowy Sącz: Bieg Run 4 a smile już w sobotę! 

Fot. Agnieszka Małecka

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.