Rozpoczęła się budowa domu dla Kuby Tuczyńskiego z Nawojowej

Kubuś ma osiem lat i walczy z chorobą nowotworową. Lekarze walczą o jego życie, a Fundacja Renovo walczy o nowy dom dla chłopca i jego rodziny.

PROTEUSGASTRO1

Fundacja Renovo w swojej pięcioletniej działalności ukończyła osiem projektów. Wyremontowano siedem mieszkań oraz wybudowano od podstaw dom dla rodziny z Berestu – wdowy i i jej czwórki dzieci.

U Kubusia zdiagnozowano  guza ośrodkowego układu nerwowego, wodogłowie i nadciśnienie śródczaszkowe. Chłopiec dzielnie walczy. Razem z nim lekarze. Jest silny. Ma szansę wygrać z chorobą.

Największym marzeniem Kuby i całej rodziny Tuczyńskich jest nowy dom. Rodzice rozpoczęli kilka lat temu budowę, zalali fundamenty i zgromadzili część potrzebnego materiału jednak brak pracy i trudna sytuacja finansowa rodziny, a teraz choroba Kubusia spowodowały że inwestycja utknęła w martwym punkcie.

Wierzymy, że przy waszej pomocy w niedługim czasie Kubuś będzie się cieszył swoim własnym pokojem w nowym domu. Dzięki zebranym środkom podczas biegu będziemy mogli zakupić niezbędne – brakujące materiały budowlane oraz opłacić pracowników budowlanych.

O domu dla Kuby pisaliśmy: TUTAJ oraz TUTAJ

Fot. Fundacja Renovo. 

MAGIK MAŁA
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Studio DTS

Jak firmie, w której pracuje 1500 osób, udaje się zapanować nad koronawirusem? Czy pandemia mocno zaszkodziła branży kolejarskiej? Na te i inne pytania odpowiada gość Studia DTS Zbigniew Konieczek, prezes spółki Newag w Nowym Sączu.

Najczęściej wyświetlane

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]