Nawojowa: rozpoczęły się zapisy na BIEG PO DOM dla Kuby

Trwają zapisy na bieg charytatywny na rzecz chorego Kuby Tuczyńskiego i jego rodziny. U ośmiolatka zdiagnozowano guza ośrodkowego układu nerwowego, wodogłowie i nadciśnienie śródczaszkowe. 

Bieg odbędzie 11 czerwca. Jego celem jest zebranie funduszy na budowę domu dla rodziny Tuczyńskich, która mieszka obecnie w dwóch pokojach w domu jednorodzinnym z babcią oraz wujkami. Parę lat temu rodzice Kuby zaczęli starać się o budowę własnego domu. Niestety, okazało się, że chłopiec jest bardzo poważnie chory. Nie udało się wystartować z inwestycją ze względu na trudną sytuację rodzinną i finansową rodziny. Tuczyńskim chce pomóc Fundacja Renovo.

O rodzinie Tuczyńskich pisaliśmy TUTAJ.

Z prośbą o pomoc rodzinie do naszej fundacji zgłosiła się Nawojowska Grupa Wsparcia, która opiekuje się chorymi dziećmi. W trakcie biegu będziemy zbierać fundusze na budowę domu i zakup materiałów budowlanych – mówi Łukasz Ziemnik, wiceprezes fundacji.

Charytatywny Bieg po dom odbędzie się 11 czerwca (niedziela). Początek o godz. 10. na stadionie w Nawojowej. Bieg przeprowadzony zostanie po wyznaczonej i oznakowanej trasie wiodącej przez las. Zawodnicy mają do pokonania dystans o długości ok 10 km o przewyższeniu w górę ok 350 m, w dół ok 350 m.

Nawierzchnia: asfalt ok. 8 km, drogi leśne i szutrowe – ok 2 km. Trasa miejscami jest trudna technicznie ze względu na strome podbiegi oraz zbiegi. Rekompensatą będą jednak widoki Beskidu Sądeckiego.

Szczegóły i zapisy na stronie internetowej: Charytatywny Bieg po dom

Fundacja Renovo pomogła wcześniej pani Kindze Grucy i jej czterem dziewczynkom, o czym pisaliśmy TUTAJ.

Fot. Fundacja Renovo.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.