Zbudujmy dom, w którym Kuba wygra z nowotworem!

Zbudujmy dom, w którym Kuba wygra z nowotworem!

Darczyńcy i ludzie dobrej woli pilnie poszukiwani!  Sądecka Fundacja Renovo rozpoczyna realizację projektu, który ma pomóc w budowie domu dla rodziny Tuczyńskich z Nawojowej. W tej rodzinie wychowuje się czworo dzieci. Tuczyńscy rozpoczęli budowę w ubiegłym roku, jednak brak stałej pracy i nagła choroba 8-letniego syna spowodowały, że trzeba było przerwać prace. W listopadzie okazało się, że Kuba ma guza ośrodkowego układu nerwowego, wodogłowie i nadciśnienie śródczaszkowe.

Chłopiec wymaga długiego leczenia i kosztownej rehabilitacji.

To był szok, kiedy usłyszeliśmy diagnozę. Bardzo to przeżyliśmy i do dziś trudno się nam otrząsnąć. Teraz Kuba jest w trakcie chemioterapii, jest już po kilku zabiegach, jednak to jest glejak i nie przewidzimy co będzie dalej. Mamy jednak nadzieję, że będzie dobrze – mówi Agnieszka Tuczyńska.

Pani Agnieszka obecnie nie pracuje. Jej mąż ma jedynie dorywcze zatrudnienie. O pomoc poprosiła w Renovo Nawojowska Grupa Wsparcia, która na co dzień opiekuje się chorymi i niepełnosprawni dziećmi.

Kuba jest naszym podopiecznym. Potrzebuje własnego pokoju, w którym mógłby być rehabilitowany, bo rehabilitacja jest potrzebna zarówno w trakcie leczenia jak i po jego zakończeniu. Będziemy wspólnie zbierać pieniądze na ten cel – tłumaczy Małgorzata Homoncik ze stowarzyszenia.

Fundacja Renovo powoli rusza z pomocą. Liczy na otwarte serca darczyńców.

Potrzebujemy niemal wszystkiego. W pierwszej kolejności szukamy rąk do pracy, liczymy na wsparcie wielu fachowców jak choćby murarzy czy tynkarzy. Prosimy również o materiały budowlane i elementy wyposażenia -zachęca prezes Fundacji Renovo Łukasz Koczenasz.

Pierwszą inicjatywą obu stowarzyszeń jest organizacja akcji „Bieg po dom”, która odbędzie się 11 czerwca w Nawojowej. Można się już zapisać na listę uczestników. Całkowity dochód przeznaczony będzie na budowę nowego domu dla rodziny Tuczyńskich.

Bardzo się cieszę, że znaleźli się ludzie, którzy chcą nam pomóc. Moim największym marzeniem jest aby cała nasza rodzina była zdrowa. Wielu ludzi tego na co dzień nie docenia, biegając za innymi rzeczami. Najważniejsze jest zdrowie, rodzina, a potem dopiero dobra materialne – podkreśla Agnieszka Kuczyńska.

Szczegóły jak pomóc znajdują się na stronie internetowej sadeckiego stowarzyszenia.

Marzę o nowym domu i swoim pokoju. Kocham swoją mamę, tatę oraz rodzeństwo i pięknie dziękuję wszystkim, którzy mnie wspierają – mówi Kuba Tuczyński.

 

Share on twitter
Share on facebook