Rozpoczęła się budowa chełmieckiego łącznika sądeckich obwodnic

Rozpoczęła się budowa chełmieckiego łącznika sądeckich obwodnic

Rozpoczęła się budowa krótkiej, ale bardzo ważnej dla Nowego Sącza i najbliższej okolicy drogi – obwodnicy Chełmca. Będzie ona częścią drogi krajowej nr 28. Wykonawcą inwestycji jest konsorcjum firm: Swietelsky Rail Polska oraz Swietelsky AG z siedzibą w Linzu. Za 49 mln 718 tys. zł. powstanie 1,5 kilometra drogi jednojezdniowej, dwupasowej, dwa mosty i dwa wiadukty.

Zgodnie z umową obwodnica ma powstać w ciągu 12 miesięcy, licząc od dnia jej podpisania, a podpisano ją w grudniu ubiegłego roku. Okres od 1 grudnia do 31 marca 2022 roku został potraktowany jako czas zimowy i nie jest wliczony do terminarza prac.

– Obwodnica Chełmca jest długo wyczekiwaną i niezwykle istotną dla mieszkańców Sądecczyzny inwestycją. Połączy istniejące już obwodnice Nowego Sącza, poprawiając płynność ruchu w mieście. Liczę, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i już za kilkanaście miesięcy odczujemy poprawę w jakości podróżowania, zmniejszą się korki, a ruch będzie przebiegał płynnie. Obwodnica przejmie ruch tranzytowy z dotychczasowego przebiegu drogi krajowej nr 28. To wszystko bez wątpienia poprawi bezpieczeństwo uczestników ruchu – mówił podczas podpisania umowy marszałek Witold Kozłowski.

Przy okazji budowy nowego odcinka krajowej „dwudziestki ósemki” zyskają  istniejące drogi poprzeczne.

,,Trzeba przebudować wlot ronda na połączeniu obwodnicy w ciągu drogi krajowej nr 28 z istniejącym przebiegiem drogi krajowej nr 28 (ul. Limanowskiej) i drogi powiatowej nr 1583K, a także rondo na połączeniu obwodnicy Chełmca z drogą powiatową nr 1551K , w ciągu ul. Marcinkowickiej.  Zaprojektowana jest również: rozbudowa dróg gminnych, ulic: Batalionów Chłopskich, Leśna i Węgrzynek, budowa chodników i urządzeń ochrony środowiska (ekrany akustyczne, osadniki i separatory)” – tłumaczy Iwona Mikrut.

zdjęcia: Urząd Gminy Chełmiec

Czytaj też:

Pracy przewodniczącej Iwony Mularczyk przyjrzy się prokurator. Cierpliwość radnych wyczerpała się

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.