Rozbudowa Wydziału Nauk Społecznych i Sztuki coraz bliżej

Rozbudowa Wydziału Nauk Społecznych i Sztuki coraz bliżej

rozbudowa Wydziału Nauk Społecznych i Sztuki

Coraz bliżej do wbicia pierwszej łopaty przy rozbudowie siedziby Wydziału Nauk Społecznych i Sztuki (dawnego Instytutu Pedagogicznego) Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu. W przetargu, który ma wyłonić wykonawcę obiektu, złożono osiem ofert.

W dwóch propozycjach, które się pojawiły, mowa o kwotach około 20,5 miliona złotych. Najdroższa ze złożonych ofert opiewa na kwotę 28,2 miliona. Uczelnia zamierza natomiast przeznaczyć na tę inwestycję prawie 21,8 miliona.

– Wśród warunków i wymagań postawionych przez Uczelnię jest i ten, iż budynek Wydziału po remoncie, modernizacji i rozbudowie ma być przekazany użytkownikom w ciągu 18 miesięcy od dnia podpisania umowy – informują przedstawiciele Akademii Nauk Stosowanych.

Uczelnia może w ciągu miesiąca wybrać wykonawcę.

Jego zadaniem będzie między innymi remont istniejącego budynku, instalacja wentylacji i klimatyzacji oraz zagospodarowanie terenu. Jednak główną częścią prac będzie budowa i wyposażenie nowej części. Obiekt stanie na żelbetowych podporach i będzie łączył się ze starym budynkiem przewiązką na wysokości drugiego piętra.

Już w marcu ubiegłego roku pisaliśmy TUTAJ o wyłonieniu wykonawcy planów techniczno-budowlanych. Dokumentacja ta miała być zgodnie z umową sporządzona najpóźniej do końca lipca 2022 r.

Wizualizacje: Akademia Nauk Stosowanych w Nowym Sączu

Share on twitter
Share on facebook