Coś wspaniałego dla miłośników rowerowych wypraw! Powstało w Nowym Sączu!

Amatorzy wypraw na dwóch kółkach: Laura, Katarzyna i Grzegorz Ruśkiewiczowie z Nowego Sącza wydali przewodnik rowerowy po Beskidzie Sądeckim i Sądecczyźnie.

Rodzina Ruśkiewiczów zamieszcza relacje ze swoich rowerowych wojaży na portalu www.rowerempogorach.pl.

– Wszystkie ciekawe wpisy usystematyzowali, barwnie opisaliśmy, wzbogaciliś zdjęciami, a my dołożyliśmy mapy i powstał przewodnik w którym można znaleźć propozycje 20 górskich tras rowerowych – mówi Roman Trzmielewski, właściciel Wydawnictwa Kartograficznego Compass z Krakowa, z którym rodzina Ruśkiewiczów wydała przewodnik.

– Wraz z rodzicami od kilku dobrych lat eksplorujemy nasze i tylko nie nasze okolice na rowerach. Po kilku pierwszych wyprawach powstał pomysł stworzenia bloga, strona jednak dość szybko się rozbudowała i zaczęła wymagać zaangażowania nie tylko mojego, ale także rodziców. Na szczęście jej tworzenie i rozbudowywanie okazało się bardzo przyjemną pracą – mówi Laura Ruśkiewicz.

„Motywację czerpiemy z frajdy, jaką daje nam sama jazda oraz przekonania, że może zachęcimy kogoś do ruszenia czterech liter sprzed telewizora lub komputera. (…) Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi, że nasze propozycje wycieczek, porady oraz ślady GPS są choć w części przydatne i inspirują Was do aktywnego spędzenia wolnego czasu” – tak tłumaczą swą motywację autorzy przewodnika.

– Przewodnik przygotowywaliśmy przez ostatnie półtora roku. Wraz z wydawnictwem Compass oddajemy w Wasze ręce obowiązkową pozycję każdego miłośnika rowerowych, górskich przygód. Przygotowane trasy MTB nie dublują się z wycieczkami jakie widnieją na stronie rowerempogorach.pl, choć mogą mieć pewne wspólne fragmenty – mówi Laura.

W przewodniku znajdziemy opis tras rowerowych Beskidu Sądeckiego, Małych Pienin, Beskidu Niskiego, Pogórza Rożnowskiego, Beskidu Wyspowego, Gorców, Podhala.

– Trasy i wycieczki rowerowe w Beskidzie Sądeckim i okolicach Nowego Sącza opracowane na naszej stronie posiadają realnie zarejestrowane ślady GPS oraz profile tras. Opisy i zdjęcia ze szlaków powinny pomóc w planowaniu własnych wypadów rowerowych. Górska turystyka rowerowa jaką uprawiamy pozwala nam zobaczyć i poczuć pewne rzeczy niedostępne dla wszystkich. Rower górski daje ogromne możliwości jeśli chodzi o zasięg i rodzaj pokonywanych tras. Oba pasma Beskidu Sądeckiego, czyli Pasmo Radziejowej i Pasmo Jaworzyny to raj dla rowerzystów uprawiających różnorodne odmiany MTB – dodaje miłośniczka rowerów.

Fot. Rowerem po górach.pl

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.