PWSZ Nowy Sącz: zagrali dla Kajtka

 Myślałam że to będzie małe kameralne przedsięwzięcie a zrobiło się z tego wielkie bum – mówi Hanna Nowicka, mama chorego chłopca. Dzisiaj (piątek, 7 kwietnia) w auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu odbył się koncert charytatywny pod hasłem: „Gramy dla Kajtka”. Chłopiec walczy z chorobą nowotworową.

– Jestem bardzo mile zaskoczona. Dziękuję wszystkim, którzy przyłożyli się do tej akcji oraz dziękuję za to ogromne wsparcie jakie dostałam od wszystkich. Liczy się każdy grosz, który może zapewnić Kajtkowi skuteczne leczenie i rehabilitację. W chwili obecnej mamy trzymiesięczną przerwę od chemii. Później Kajtuś będzie miał kontrolny rezonans, po którym okaże się czy będzie dalsze leczenie, czy choroba ustąpi. Lekarze jednak wypowiadają się różnie na ten temat – wyjaśnia mama chłopca.

Na koncert przyszło mnóstwo osób. Inicjatywa, która wyszła ze strony studentów ma na celu wsparcie Kajetana i jego rodziny w walce z chorobą. Na kiermaszu zorganizowanym przez studentów można było nabyć za przysłowiową złotówkę ozdoby na świąteczne stoły.

Włączył się do tego dzieła cały instytut, nie tylko Koło Naukowe Promocji Zdrowia. Wszystkie stroiki świąteczne zostały wykonane naszymi rękami. A co do placków jakie możemy tutaj spróbować, to większość jest od sponsorów. Niektóre wypieki są dziełem naszych koleżanek z instytutu. Jesteśmy na takich kierunkach, które mają uczyć służby zdrowiu i pomagania ludziom. Hanna, mama Kajtka jest naszą koleżanką więc nie mogliśmy przejść obojętnie koło jej problemu – mówi Katarzyna Prusak, studentka PWSZ.

Kajtek przeszedł serię chemioterapii, był poddawany wielokrotnym zabiegom specjalistycznym, które niestety nie doprowadziły do pełnego powrotu do zdrowia.

O akcji pomocy dla chłopczyka i jego mamy pisaliśmy TUTAJ.

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.