PTTK remontuje schroniska

Schroniska górskie, które znajdują się pod opieką nowosądeckiej spółki PTTK Karpaty przechodzą wiosenne remonty. Trwają obecnie prace przy odświeżaniu i malowaniu budynków. Są też prowadzone inwestycje na szerszą skalę. Kompleksowe prace rozpoczęto w schronisku na Baraniej Górze w Beskidzie Śląskim. W najbliższych planach jest też całkowity remont schroniska na Hali Kondratowej w Tatrach.

wsb3

W przypadku modernizacji schroniska na Baraniej Górze unowocześniono już oczyszczalnię ścieków oraz ujęcia wody. Aktualnie trwają prace przy odnawianiu wnętrza budynku.

- Jesteśmy na etapie remontu sali jadalnej, pokoi oraz łazienek. Renowacja powinna zakończyć się późną wiosną. Docelowo do dyspozycji turystów ma być prawie 70 miejsc noclegowych -  zapowiada Jerzy Kalarus, prezes spółki PTTK Karpaty w Nowym Sączu.

Na wiosnę zaplanowano też modernizację ostatniego tatrzańskiego obiektu. Pełny lifting przejdzie schronisko na Hali Kondratowej. W tej chwilą trwają starania o pozwolenie na budowę.

- Musimy doprowadzić tam energię elektryczną, zbudować kolektor ściekowy i na końcu odnowić sam budynek - dodaje Jerzy Kalarus. - Powiększenia wymaga część recepcyjno-gastronomiczna. Chcemy też obiekt zabezpieczyć przeciwpożarowo.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem prace rozpoczną się w okolicach maja i zakończą jeszcze przed zimą. W trakcie remontu obiekty będą cały czas dostępne dla turystów.

-Idziemy naprzeciw wymaganiom klientów, którzy są coraz bardziej wymagający dlatego próbujemy sprostać ich oczekiwaniom. To jednak nie oznacza, że schroniska tracą klimat, staramy się zachowywać wszystko co świadczy o ich niepowtarzalności-zaznacza Jerzy Kalarus.

Spółka PTTK "Karpaty" w Nowym Sączu opiekuje się w sumie 46 obiektami. Większość to schroniska górskie.

 

fot. pixabay

FORDELEKT

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.