PTTK remontuje schroniska

Schroniska górskie, które znajdują się pod opieką nowosądeckiej spółki PTTK Karpaty przechodzą wiosenne remonty. Trwają obecnie prace przy odświeżaniu i malowaniu budynków. Są też prowadzone inwestycje na szerszą skalę. Kompleksowe prace rozpoczęto w schronisku na Baraniej Górze w Beskidzie Śląskim. W najbliższych planach jest też całkowity remont schroniska na Hali Kondratowej w Tatrach.

W przypadku modernizacji schroniska na Baraniej Górze unowocześniono już oczyszczalnię ścieków oraz ujęcia wody. Aktualnie trwają prace przy odnawianiu wnętrza budynku.

Jesteśmy na etapie remontu sali jadalnej, pokoi oraz łazienek. Renowacja powinna zakończyć się późną wiosną. Docelowo do dyspozycji turystów ma być prawie 70 miejsc noclegowych –  zapowiada Jerzy Kalarus, prezes spółki PTTK Karpaty w Nowym Sączu.

Na wiosnę zaplanowano też modernizację ostatniego tatrzańskiego obiektu. Pełny lifting przejdzie schronisko na Hali Kondratowej. W tej chwilą trwają starania o pozwolenie na budowę.

Musimy doprowadzić tam energię elektryczną, zbudować kolektor ściekowy i na końcu odnowić sam budynek – dodaje Jerzy Kalarus. – Powiększenia wymaga część recepcyjno-gastronomiczna. Chcemy też obiekt zabezpieczyć przeciwpożarowo.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem prace rozpoczną się w okolicach maja i zakończą jeszcze przed zimą. W trakcie remontu obiekty będą cały czas dostępne dla turystów.

Idziemy naprzeciw wymaganiom klientów, którzy są coraz bardziej wymagający dlatego próbujemy sprostać ich oczekiwaniom. To jednak nie oznacza, że schroniska tracą klimat, staramy się zachowywać wszystko co świadczy o ich niepowtarzalności-zaznacza Jerzy Kalarus.

Spółka PTTK „Karpaty” w Nowym Sączu opiekuje się w sumie 46 obiektami. Większość to schroniska górskie.

 

fot. pixabay

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.