Rowerowe podróże ze Starego Sącza w publikacji Marka Ryglewicza

Rowerowe podróże ze Starego Sącza w publikacji Marka Ryglewicza

10 wycieczek rowerowych oznaczonych na mapach, uwiecznionych na zdjęciach i barwnie opisanych … Piękne wydawnictwo opatrzone tytułem”Wycieczki rowerowe ze Starego Sącza” powstałe z inicjatywy Marka Ryglewicza, prezesa Stowarzyszenia Sądecki Elektryk może stać się inspiracją dla wielu miłośników dwóch kółek, którzy będą chcieli zwiedzić Sądecczyznę na rowerze. W Starosądeckiej Bibliotece odbyła się publiczna prezentacja publikacji.

Ze Starego Sącza do Przysietnicy, do Nowego Sącza, na Wolę Krogulecką, na Miejską Górę i na Przehybę – to tylko wybrane wycieczki, które można znaleźć w folderze wydanym dzięki wsparciu, którego udzieliło Stowarzyszeniu Sądecki Elektryk Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu w ramach konkursu  pod hasłem: „Kocham Sądeckie”

-Na turystykę rowerową w ostatnim czasie jest ogromne zapotrzebowanie. W niedziele trasa Velo Dunajec jest wręcz oblegana. Wiele samochodów z daleka przyjeżdża właśnie tutaj, do Nowego Sączu z rowerami na dachach …  Stąd też pomysł na takie wydawnictwo. Nie znam drugiego miejsca, gdzie można odbyć tak ciekawe wycieczki rowerowe jak na Sądecczyźnie- mówił podczas spotkania promującego wydawnictwo Marek Ryglewicz.

Jak podkreślił, wszystkie przedstawione trasy rowerowe są efektem jego wycieczek  oraz konsekwencją ciekawości względem niesamowitych i mniej uczęszczanych zakamarków Ziemi Sądeckiej, które odkrywa podróżując na rowerze z rodziną.

Serce rośnie gdy mogę obserwować jak w ostatnim czasie nastąpił gwałtowny rozwój turystyki rowerowej na Sądecczyźnie. Stary Sącz jest tego wzorowym przykładem, bo niemal wszędzie wyznaczone są ścieżki dla rowerzystów. Bardzo dziękuję za tę inicjatywę i gratuluję pomysłu – mówił Leszek Zegzda.

Jak dodał burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek –  w okolicy grodu świętej Kingi dokonała się prawdziwa rewolucja komunikacyjna i turystyczna, a inicjatywa powstania folderów z trasami dla rowerzystów stała się tego potwierdzeniem.

Foldery trafią między innymi do Starostwa Powiatowego, Starego Sącza, do Centrum Informacji Turystycznej w Nowym Sączu i starosądeckiego Punktu Informacji Turystycznej.

Reklama