Rowerowa *trzynastka* ze wspinaczką po serpentynach Woli Kroguleckiej

Trasę rozpoczynamy w Barcicach przy zespole szkół. Początek jest bardzo przyjemny, można by rzec: pełen relaks. Przejeżdżamy obok kompleksu boisk i przystani rowerowej, następnie jakieś 20m za mostem na Popradzie skręcamy w lewo.

Trasa prowadzi drogą asfaltową z dwoma krótkimi i łatwymi podjazdami. Potraktujmy je jako zaprawę przed kolejnym etapem naszej wycieczki. Po przejechaniu około 1,5 km skręcamy w prawo, przez mostek i… tutaj zaczyna się najtrudniejsza część naszej wycieczki.

Podjazd na Wolę Krogulecką wymaga siły w nogach i samozaparcia. Droga wije się niesamowicie i ciągle jeszcze zostaje „jeden” zakręt do końca. Wreszcie udaje się dojechać do skrętu na platformę widokową, której nie sposób minąć podczas tej wyprawy rowerowej.

Widoki na Beskid Sądecki wynagradzają trud podjazdu.

Po odpoczynku wracamy do skrzyżowania z „główną” drogą, ale skręcamy w prawo i kontynuujemy za oznaczeniami niebieskiego szlaku. Doprowadza nas on do miejsca nazwanego Głęboki Jar, gdzie podziwiamy piękną dolinę Życzanowskiego Potoku.

Za mostem skręcamy w prawo i pokonujemy kilka razy strumyk, który prawdopodobnie zmienił trochę nurt po powodzi sprzed kilku lat. Woda jednak nie jest głęboka, a przyjemnie chłodzi.

Dojeżdżamy do drogi asfaltowej, a ta prowadzi nas do mostu na Popradzie. Wybieramy jednak boczną, spokojniejszą trasę prawą stroną Popradu i jadąc przez Facimiech docieramy do kolejnego mostu, ale już w Barcicach, gdzie znajduje się początek i koniec naszej trasy.

Długość trasy ok. 13 km

Czas przejazdu ok. 2 godziny

Agnieszka Obrzud

 

 

 

 

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.