Milion złotych dofinansowania na Szabasówkę w Bobowej

Nauka tańca ludowego, śpiewu, rękodzieła, koronkarstwa, a nawet stworzenie kapeli ludowej, to wszystko  ma stać się rzeczywistością dzięki dofinansowaniu projektu  ,,Bobowska Szkoła Tradycji Szabasówka z puli  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020"

Projekt opiewa na kwotę 1,4 mln złotych. Dzięki staraniom burmistrza Bobowej i jego podwładnych, 70 procent tej kwoty stanowić będzie dotacja. Centrum Kultury i Promocji gminy Bobowa będzie realizować projekt przez dwa lata.

Zakończy się on koncertem oraz utworzeniem muzycznej kapeli ludowej. W ramach zadania odbędą się: warsztaty rękodzieła ludowego, instrumentalne, taneczne oraz wokalne.

Na warsztaty rękodzieła ludowego składa się m.in. nauka wyplatania wieńców dożynkowych, które zaprezentowane zostaną podczas gminnych dożynków.

Spotkania organizowane będą w Domu Kultury w Jankowej, Siedliskach, Wilczyskach, Brzanie, Domu Ludowym w Stróżnej oraz w remizie w Sędziszowej .

Dodatkowo w sali widowiskowej „Koronka” będą odbywać się warsztaty z koronkarstwa.

W ramach warsztatów instrumentalnych i wokalnych będzie okazja nauczyć się śpiewu oraz gry na rożnych instrumentach. Uczestnicy poznają również polski i międzynarodowy folklor muzyczny.

Aby zostać uczestnikiem tych warsztatów, trzeba wcześniej stanąć przed komisją rekrutacyjną i zaprezentować swoje zdolności muzyczne.

Warsztaty taneczne to kolejna propozycja projektu. Dzięki nim można nauczyć się tańców ludowych. Zajęcia planowane są raz w tygodniu z podziałem na grupy wiekowe: dziecięcą, młodzieżową oraz dorosłych.

 

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.