Rowerem na Łabowską

Rowerem na Łabowską

Trasa jest dość wymagająca, interwałowa , nie brakuje ostrych podjazdów i technicznych zjazdów. Piękne widoki jednak całkowicie wynagradzają trudy podjazdów. W przeważającej części trasa wiedzie przez ścieżki bite, ale pojawiają się również nawierzchnie brukowe, asfaltowe i drogi szutrowe .

Czas przejechania trasy to około 4h, dystans około 60 km.

Wyruszamy z Nowego Sącza do Frycowej, przez Nawojową. Zaraz po przejechaniu znaku „FRYCOWA” skręcamy z głównej drogi w prawo w kierunku miejscowości Złotne. Tutaj mamy dość długi interwałowy odcinek asfaltowy który wiedzie przez Homrzyska.

Po kilku chwilach docieramy do kościoła w miejscowości Złotne, a z tego miejsca mamy już niewielki odcinek do pokonania do szlabanu. Tutaj już otacza nas las, więc droga staje się o wiele przyjemniejsza, zwłaszcza w upalne dni. W odległości 1 km za szlabanem docieramy do Złotniańskiej Roztoki – dalej skręcając w lewo w drogę leśną nr 74.

W dalszej części trasa jest bardzo przyjemna, interwałowa ale bez większych przewyższeń. Po około 5 km docieramy do miejsca gdzie nasza trasa łączy się z drogą asfaltową prowadzącą do miejscowości Składziste, gdzie skręcamy do góry w prawo. Tutaj czekać na nas będzie dość długi i stromy podjazd, gdzie zazwyczaj pojawiają się myśli „ po co mi to było?” ale warto wytrwać.

Podjazd zaprowadzi nas do Wierchu pod Kamieniem. Tam między drzewami będzie można podziwiać pierwsze widoki. Dalej jedziemy jakiej 800 m w dól i dojeżdżamy do rozwidlenia dróg, gdzie skręcamy do góry w prawo, gdzie pokonujemy ostatni podjazd przed Schroniskiem na Hali Łabowskiej.

Po chwili odpoczynku kierujemy się czerwonym szlakiem w kierunku Hali Pisanej. Dalsza część trasy wiedzie przez szlak więc jest dość dużo korzeni, luźnych kamieni i błotka.

Profil trasy różnorodny, trochę w górę, trochę w dół – nie będzie czasu na nudę. Czekać nas będzie także kilka technicznych zjazdów. Odległość do Hali Pisanej około 4 km.

Z Hali Pisanej dalej czerwonym szlakiem docieramy do Przełęczy Bukowina. Z tego miejsca kierujemy się do Rozdroża pod Makowicą i tam zmieniamy kolor szlaku na zielony , zjeżdżamy nim w kierunku Nawojowej przez malownicze lasy i łąki.

Natalia Kmak

 

 

Share on twitter
Share on facebook