Limanowa: tory wiszą w powietrzu. Pociąg retro pojedzie inną trasą

W najbliższą niedzielę (13 sierpnia) linią kolejową nr 104 na trasie Nowy Sącz – Chabówka miał pojechać pociąg retro. Tak się jednak nie stanie, bo roboty drogowe na jednym z limanowskich osiedli  spowodowały uaktywnienie się osuwiska.  

Kiedy robotnicy wkopali się w skarpę, aby poszerzyć jezdnię, zwały ziemi osunęły się i na kilkudziesięciometrowym fragmencie linii kolejowej tory wiszą w powietrzu. Osuwisko zauważył ksiądz, który akurat przechadzał się po okolicy.

PKP PLK już zapowiada naprawienie szkód i potwierdza, że przyczyną powstania osuwiska są prace drogowe.

– Na podstawie oględzin i pomiarów toru, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. stwierdziły konieczność zamknięcia toru i wykonania robót zabezpieczających, do których planują przystąpić w przyszłym tygodniu – informuje Dorota Szalacha z Zespołu Prasowego PKP PLK.

W związku z tą sytuacją przejazd pociągiem retro, organizowany przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Miłośników Kolei w ramach projektu Małopolskie Szlaki Turystyki Kolejowej, odbędzie się nie do Chabówki, a do Krynicy – Zdroju.

– W związku z osuwiskiem na szlaku Limanowa-Tymbark podjęliśmy decyzję o zmianie trasy. Pojedziemy do Krynicy – Zdroju. Trasa ta również jest bardzo atrakcyjna – mówi Łukasz Wideł, wiceprezes Nowosądeckiego Stowarzyszenia Miłośników Kolei.

– Wyjedziemy z Nowego Sącza o godz. 10.00, wrócimy na 19.00. Postoje będą na stacjach w Starym Sączu, Rytrze, Piwnicznej, Muszynie. Podczas pierwszego postoju w Muszynie odbędzie się poczęstunek i dłuższy, czterdziestosiedmiominutowy postój – dodaje prezes NSMK Kamil Filipowski.

– Liczymy, że PKP PLK zdąży z naprawą torowiska do 27 sierpnia, czyli daty kolejnego przejazdu „Wakacyjnego Pociągu Transwersalnego” – dodaje Łukasz Wideł.

Fot. Ilustracyjne – Adrian Maraś/NSMK.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.