Gmina Korzenna ma nową radną z Lipnicy Wielkiej

Gmina Korzenna ma nową radną z Lipnicy Wielkiej

Maria Bulanda została nową radną gminy Korzenna. Wczoraj w Lipnicy Wielkiej odbyły się wybory uzupełniające, podczas których zwyciężyła nad swoim kontrkandydatem 53 głosami. Zgłoszona została przez Komitet Wyborczy Wyborców Leszka Skowrona.

W grudniu po długiej chorobie odeszła Elżbieta Wysowska – sołtyska Lipnicy Wielkiej i radna gminy Korzenna, o czym informowaliśmy TUTAJ. W styczniu na stanowisku sołtysa zastąpił ją Jarosław Babiec, w głosowaniu mieszkańców pokonując Szymona Ćwika i Tomasza Różyckiego (więcej TUTAJ).

Z kolei w ubiegłą niedzielę (27 marca) odbyły się wybory uzupełniające do Rady Gminy Korzenna. Kandydatami byli 41-letnia Maria Teresa Bulanda zgłoszona przez KWW Leszka Skowrona oraz 31-letni Szymon Piotr Ćwik zgłoszony przez KWW Lipnica Dobra Wieś.

Głosowanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Lipnicy Wielkiej i trwało od godziny 7:00 do 21:00. W tym czasie za Marią Bulandą opowiedziało się 186 wyborców. Na jej rywala głos oddały 133 osoby.

Maria Teresa Bulanda

Maria Teresa Bulanda od urodzenia mieszka w Lipnicy Wielkiej. Ukończyła studia magisterskie na kierunku ,,Pedagogika resocjalizacyjna z profilaktyką społeczną” na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Pracuje jako terapeutka zajęciowa w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Bukowcu, a poza tym prowadzi z mężem gospodarstwo rolne.

– Chciałabym podziękować wszystkim, którzy oddali na mnie głos. Ten wynik obliguje mnie do jeszcze bardziej aktywnej pracy w nowej roli, jaką jest Radna Rady Gminy Korzenna. Zrobię wszystko, aby nie zawieść zaufania jakim obdarzyli mnie Państwo ,a swoje obowiązki będę starać się wykonywać sumiennie w poczuciu za wspólne dobro Lipnicy Wielkiej – zwróciła się do mieszkańców Maria Bulanda w mediach społecznościowych.

Podczas prowadzonej kampanii wyborczej lipniczanka obiecała między innymi zajęcie się kwestią budowy wodociągu i kanalizacji, modernizacji i budowy dróg, budowy parkingu przy miejscowej szkole, projektem chodnika i oświetlenia od kościoła w stronę cmentarza, a także pozyskaniem środków na działalność Zespołu Regionalnego „Lipniczanie”.

Kandydaturę Marii Bulandy na radną gminy rekomendowali między innymi: wójt Leszek Skowron, sołtys Jarosław Babiec, prezeska OSP Lipnica Wielka Magdalena Bulanda, prezeska Koła Gospodyń Wiejskich Jadwiga Kożuch i przedsiębiorca Krzysztof Bulanda.

fot. Maria Bulanda – Facebook

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Ewa Novel tuż przed finałem Szansy na sukces

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.