Ważne! Kłopoty na skrzyżowaniu Lwowska-Prażmowskiego przełożone na później

Ważne! Kłopoty na skrzyżowaniu Lwowska-Prażmowskiego przełożone na później

Dla kierowców, którzy narzekają na zakorkowane z powodu drogowych remontów główne sądeckie ulice mamy dobrą w wiadomość: nie będzie gorzej niż jest. Remont skrzyżowania ulic Lwowskiej, Prażmowskiego i Nowochruślickiej nie rozpocznie się w marcu, jak zapowiadał niedawno Ludomir Handzel. Prezydent Nowego Sącza zdecydował o przesunięciu terminu rozpoczęcia najbardziej kłopotliwych prac właśnie dlatego, aby uniknąć komunikacyjnego paraliżu.

Mieliśmy rozpocząć ten remont w tym tygodniu, ale zdecydowałem że zaczniemy po Świętach Wielkanocnych,  aby podgonić prace na rondzie pod szpitalem, położyć tam pierwszą warstwę asfaltu i upłynnić dzięki temu ruch. Rozmawiamy z wykonawcami i wstrzymujemy chwilowo prace związane z położeniem asfaltu na skrzyżowaniu Lwowska  – Prażmowskiego. Zajmiemy się tym po świętach – mówi Handzel.

Jedna z przyczyn korków: remont ulicy Młyńskiej połączony z przebudową ronda przy szpitalu na rondo turbinowe, ma potrwać do połowy czerwca. Warta blisko 6,5 mln zł  inwestycja jest obecnie w najtrudniejszej dla kierowców fazie. Jazda w dowolnym kierunku przez rozkopane rondo wymaga cierpliwości nie tylko w godzinach szczytu. Prace planowane na pobliskim skrzyżowaniu ulic Lwowskiej, Nowochruślickiej i Prażmowskiego to znacznie mniejsza i krótsza inwestycja, której celem jest przede wszystkim likwidacja nierówności jezdni w tym miejscu.

– Kierowcy narzekają na dziury, koleiny, zapadnięte studzienki oraz źle wyprofilowany środek skrzyżowania. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem w tym miejscu będzie rondo, jednak aby dotrwać do czasu, aż ta inwestycja będzie możliwa, wyremontujemy to skrzyżowanie „na szybko, ale dobrze” – informował prezydent Nowego Sącza zapowiadając zbliżające się utrudnienia, które wedle nowego planu rozpoczną się w drugiej połowie kwietnia i potrwają  od 4 do 8 tygodni. W miarę postępu robót będzie zmieniana organizacja ruchu na skrzyżowaniu, ale możliwość jazdy wprost ma zostać utrzymana.

Mamy przygotowanych osiem etapów organizacji ruchu. W każdym z etapów przejazd przez skrzyżowanie będzie możliwy –  zapewnia Handzel.

Inwestycję, której kosztorys opiewa na kwotę ponad 1,5 mln zł wykona przedsiębiorstwo ZIBUD z Kamienicy.

Czytaj też:

Nowy Sącz. Miasto ogłosiło przetarg na „psią kość”

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about Ewa Novel

Finał Szansy na sukces tuż, tuż. Co jeszcze przed Ewą na parę godzin przed jej wystąpieniem ?

Play Video about Ewa Novel w Szansie na sukces

Ostatnie przygotowania Ewy do finału Szansy na sukces. Zobacz co tam się działo…  Dostępne tylko u nas 😉 

Play Video about Jubiler Sezam Nowy Sącz

Jubiler Sezam – majówka rabatów

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.