Rośnie kompleks wojskowy w Limanowej [zdjęcia]

Rośnie kompleks wojskowy w Limanowej [zdjęcia]

kompleks wojskowy Limanowa

W Limanowej powstaje baza wojskowa dla pododdziałów 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Kompleks ma być gotowy jeszcze w tym roku. Batalion lekkiej piechoty WOT rozpoczął swoją działalność w mieście w 2022 roku (rok wcześniej podpisano list intencyjny w tej sprawie). Już wtedy pojawiły się plany budowy siedziby dla żołnierzy, którzy tymczasowo korzystają ze skrzydła budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4, o czym pisaliśmy TUTAJ.

– Budowa bazy wojskowej realizowana jest przez Ministerstwo Obrony Narodowej przy wsparciu Polskiego Funduszu Rozwoju, a w imieniu Miasta Limanowa pracami związanymi z budową bazy Wojsk Obrony Terytorialnej kieruje Spółka „LimWot” – informują przedstawiciele UM Limanowa.

Wykonawca, czyli firma WARBUD S.A., przejął plac budowy w czerwcu 2023 roku. Kompleks powstaje na około 12 hektarach przy ulicy Zygmunta Augusta, a roboty ruszyły w połowie sierpnia, po zakończeniu prac geodezyjnych. Baza będzie składać się z budynku koszarowo-biurowego o powierzchni 8600 m2, przeznaczonego dla ponad 400 żołnierzy, a także garaży o powierzchni użytkowej 1700 m2 dla pojazdów wojskowych. Nie zabraknie też pełnej infrastruktury.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pace zakończą się w czwartym kwartale tego roku. Koszt inwestycji to 73 172 700,00 zł. Jest to pilotażowy projekt, który może być w przyszłości realizowany w innych polskich miejscowościach.

W galerii poniżej można zobaczyć postęp prac uwieczniony na zdjęciach w połowie lutego.

fot. UM Limanowa

Czytaj też: „150 lat na straży”. Ogłaszamy wyjątkowy strażacki plebiscyt! Nagrody czekają!

Reklama