Robot Astorino pomoże w nauce robotyki i mechatroniki przemysłowej w CKZ

Robot Astorino pomoże w nauce robotyki i mechatroniki przemysłowej w CKZ

Centrum Kształcenia Zawodowego wzbogaciło się o stanowisko robota edukacyjnego Astorino. Sponsorem maszyny jest miasto Nowy Sącz. Koszt to około 30 tysięcy złotych.

Robot powstał z druku 3D. – Dzisiaj dokładamy kolejną cegiełkę do naszej współpracy ze szkołą, a jest nią robot Astorino. Łączy on w sobie zalety technologii druku 3D. Dzięki czemu w przypadku zdobywania wiedzy praktycznej, kiedy zdarzy się uszkodzić robota, jesteśmy w stanie samodzielnie dodrukować dany element robota  na drukarce 3D. Jeśli zostałby uszkodzony robot przemysłowy, wymiana części byłaby bardzo droga –  wyjaśniał podczas wczorajszego spotkania w CKZ przedstawiciel firmy Astor, twórcy robota.

Prezydent miasta zaznaczył, że robot, to duża pomoc w nauce robotyki i mechatroniki przemysłowej, dlatego nie zastanawiał się dłużej, aby wesprzeć szkołę pieniędzmi z budżetu miasta. Maszyna będzie pomagać w kształceniu praktycznym wykwalifikowanych specjalistów, których brakuje na naszym rynku pracy, w tym inżynierów produkcji, osób po kierunkach technicznych, posiadających, jak określił gospodarz miasta – ,,twarde kompetencje”.

Czytaj także: Radni zdecydowali o nazwach rond. Obyło się bez bajek

Fot. Adrian Maraś