Nowy Sącz. Paweł w pożarze stracił wszystko. Ruszyła zbiórka dla ojca czwórki dzieci

Nowy Sącz. Paweł w pożarze stracił wszystko. Ruszyła zbiórka dla ojca czwórki dzieci

pożar Nowy Sącz

Pożar, który wybuchł wczoraj około godziny 17. w hali na ul. Magazynowej w Nowym Sączu, zabrał wszystko Pawłowi. Mężczyzna latami pracował na to, co ma, a raczej miał. Jego przyjaciel ruszył na pomoc ojcu czwórki dzieci i utworzył publiczną zbiórkę.

Tuż po 17. na miejsce pożaru dotarło kilkudziesięciu strażaków z trzynastu zastępów. Walka z pożarem trwała przez ponad trzy godziny. Paweł, który jest współtwórcą kanału na You Tube „AUTOmatyczni”, właścicielem firmy MVS, konstruktorem i inżynierem, a także twórcą Polskiej Maszyny do dynamicznej wymiany oleju, stracił wszystko. Ogień strawił maszyny i halę.

Ogień pojawił się w części budynku, w której działała firma zajmująca się regeneracją konwerterów. W środku znajdywały się między innymi maszyny warsztatowe do obróbki metalu. Więcej o tym napisaliśmy w artykule: Nowy Sącz. Obraz hali przy Magazynowej po pożarze…. [zdjęcia]

,,Wtorek godzina 17:00. Dzwoni telefon, że płonie firma. Ogień w przeciągu krótkiego czasu strawił cały dorobek życia. Wszystkie maszyny CNC, tokarki, linie do regeneracji konwerterów, sprzęty warte kilka milionów spłonęły. Na szczęście i dzięki Opatrzności Bożej nikomu nic się nie stało. Nie muszę Wam mówić, że firmę buduje się zazwyczaj na leasingach, kredytach. Dodatkowym obciążeniem są ludzie zatrudnieni. Dwunastu pracowników tez ma swoje rodziny, którym trzeba zapłacić wynagrodzenie” – opisuje na portalu zrzutka.pl przyjaciel Pawła.

Jednocześnie zaznacza, że Paweł jest osobą, który nigdy się nie poddaje. Chce, by uzbierać kwotę potrzebną do rozpoczęcia na nowo regeneracji konwerterów oraz ruszenia z linią do produkcji maszyn do dynamicznej wymiany oleju.

Pawłowi można pomóc, wpłacając pieniądze na portalu zrzutka. pl (link) —> POMOC DLA PAWŁA

Fot. Adrian Maraś

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama