Rio de Janeiro: nasi kajakarze w półfinałach Mistrzostw Świata!

W drugim dniu Mistrzostw Świata w slalomie kajakowym rozgrywanych w Rio de Janeiro rywalizowały kobiety w K1 oraz kanadyjkarze w C-1. Do półfinałów awansowało czworo Polaków.

Jako pierwsi na starcie stanęli kanadyjkarze. Bardzo dobrze popłynął sądeczanin Grzegorz Hedwig, który miał czwarty czas, ale dwa punkty karne zepchnęły go na 9 pozycję.

Cieszy również, że do półfinałów awansował Igor Sztuba. Ta sztuka nie udała się Przemysławowi Nowakowi, który zaliczył „50”. i odpadł.

C-1 mężczyzn: 1. Michal Martikan Słowacja 88,86 (0), 2. Denis Gargaud Chanut (Francja) 90,22 (0), 3. Ryan Westley (Wielak Brytania) 91,58 (2),…9. Grzegorz Hedwig 92,33 (2), 19. Igor Sztuba 94,32 (0),

Kierownictwo polskiej ekipy liczyło także na nasze kajakarki i nie przeliczyło się. Pewnie do półfinałów awansowała Natalia Pacierpnik. O sporym szczęściu może mówić sądeczanka Klaudia Zwolińska, która w eliminacjach popłynęła dość słabo. Kiedy na starcie stanęła Ricarda Funk, faworytka mistrzostw, wydawało się, że nasza zawodniczka będzie musiała płynąć w drugim wyścigu by awansować. Tymczasem Niemka popłynęła z dużym błędem i Polka mogła się cieszyć z awansu.

K-1 kobiet: 1. Jessica Fox (Australia) 94,14 (0), 2. Maialen Chourraut (Hiszpania) 95,96 (0), 3. Ursa Kragelj (Słowenia) 96,23 (2),…8. Natalia Pacierpnik 98,35 (0), 20. Klaudia Zwolińska 103,02 (2).

W piątek- największe emocje. O półfinały powalczą kajakarze w K-1, a wśród nich dwóch sądeczan Dariusz Popiela i Michał Pasiut oraz szczawniczanin Mateusz Polaczyk. W C-1 kobiet na starcie stanie tylko jedna Polka, Aleksandra Stach.

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.