Sądecka debata o tym dlaczego warto inwestować w raj dla cyklistów. Małopolska na rowery

Rower jest modny! Mężczyźnie w garniturze dojeżdżającemu na rowerze do pracy czy kobiecie w sukience rower dodaje uroku. W Nowym Sączu jest mnóstwo miłośników dwóch kółek i właśnie dlatego dziś odbyła się tutaj konferencja, podczas której mówiono o tym jak turystyka rowerowa i budowa tras VeloMałopolska pomagają rozwinąć biznes oraz dlaczego warto wspierać rozwój tego typu rekreacji i tego typu biznesów.

Pojawili się na niej przedstawiciele lokalnych samorządów, organizacji pozarządowych oraz firm i instytucji zajmujących się turystyką z całej okolicy. W wydarzeniu wziął również udział Leszek Zegzda - członek zarządu województwa Małopolskiego i pasjonat rowerowych wycieczek.

Renault2

- Małopolanie coraz chętniej uprawiają sport, a ponad wszystko pokochali rowery. Dlatego samorząd województwa od kilku lat inwestuje w budowę sieci tras rowerowych, które powstają w całej Małopolsce. Korzystają z nich nie tylko mieszkańcy, ale też turyści licznie odwiedzający nasz region. Bo właśnie Małopolska to wymarzone miejsce, aby wsiąść na rower i pojechać przed siebie podziwiając piękno naszej przyrody- mówił Leszek Zegzda

Sporo uwagi poświęcono projektowi VeloMałopolska, współczesnym trendom w turystyce rowerowej, inwestycji  miasta i gminy Muszyna w rozwój infrastruktury rowerowej oraz aktywizacji przedsiębiorczości wokół szlaków. Uczestnicy konferencji mieli również okazję, aby zwrócić uwagę na kwestię doskonalenia tras rowerowych oraz uzyskać fachowe odpowiedzi na nurtujące ich pytania.
Dzisiejsza konferencja była jednym z trzech spotkań organizowanych przez Województwo Małopolskie. Podobna odbyła się już w Tarnowie i już wkrótce odbędzie się w Oświęcimiu.
MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.