Reprezentacja Polski wciąż niepewna gry na Euro

Reprezentacja Polski wciąż niepewna gry na Euro

Reprezentacja Polski poznała teoretycznych przeciwników w fazie grupowej mistrzostw Europy. Nasi zawodnicy wciąż nie są pewni gry na Euro, ale już wiedzą, że w teorii czeka ich niezwykle trudne zadanie.

Przypomnijmy tylko, że reprezentacja Polski nie awansowała na mistrzostwa Europy poprzez grupę eliminacyjną. Nasza drużyna narodowa zanotowała potężny blamaż i nie zdobyła biletu, mimo że jej rywalem były takie zespoły ja: Albania, Czechy, Mołdawia i Wyspy Owcze. Ostatecznie Polska zajęła trzecie miejsce w grupie, co upoważnia ją do udziału w wiosennych barażach, które są ostatnią deską ratunku i zarazem końcową możliwością na zdobycie biletów na niemieckie stadiony.

Polska będzie walczyć drogą barażową, pierwszy etap odbędzie się w Polsce, gdzie biało-czerwoni na PGE Narodowy zagrają z Estonią. Wydaje się, że nasz zespół jest wyraźnym kandydatem do zwycięstwa w tym meczu, ale mając na uwadze wydarzenia z ostatnich miesięcy, wcale nie jesteśmy przekonani co do szans naszej kadry przedstawionych na papierze. Jeżeli uda nam się awansować do finału barażów, tam czeka już znacznie trudniejsze wyzwanie. Naszym przeciwnikiem będzie albo Walia, albo Finlandia. Największą trudną będzie fakt, że mecz odbędzie się poza Polską.

W tym wypadku wydaje się, że to Walia ma większe szanse na pokonanie Finów i to ze „Smokami” powalczymy o awans drogą barażową. Mecze rozgrywane na Wyspach niemal zawsze są piekielnie wymagające i już teraz panuje opinia, że jeśli dojdzie do takiej konfrontacji, to gospodarze mają większe szanse na ostateczną wygraną.

Wiemy również, z kim reprezentacja Polski zagra na mistrzostwach Europy – o ile uda się jej awansować. Los w trakcie losowania grup eliminacji nam sprzyjał, czego nie potrafiliśmy wykorzystać, to już w kontekście głównego turnieju możemy mówić nawet o grupie śmierci. Potencjalnym przeciwnikiem Polaków będą: Francuzi, Austriacy oraz Holendrzy.

Przy aktualnej dyspozycji biało-czerwonych trudno rokować pozytywny scenariusz przy walce z tymi drużynami. Francja pokonała nas w trakcie mundialu w 2022 roku, Holendrzy ogrywali podczas Ligi Narodów, a z Austrią rywalizowaliśmy w trakcie eliminacji do mistrzostw Europy 2020. Wrażenia z tych meczów nie były najlepsze i teraz, gdy forma naszych kadrowiczów stoi na niskim poziomie, oczekiwania na dobry wynik są mizerne.

Pojawiły się zakłady na udział Polaków na mistrzostwach Europy. Zakład, że Polska w ogóle się zakwalifikuje, wynosi aż 2.00 i jest wyżej wyceniony niż zakład, że do tego awansu nie dojdzie (1.70). Bukmacher STS przygotował też zakłady, czy Polska znajdzie się w 1/8 finału – kurs na to wynosi 5.00. Jest też zakład, że biało-czerwoni wygrają imprezę rozegraną w Niemczech. Kurs? Zawrotne 250.0!