Rejsy na jachcie z GlobeSailor

Rejsy na jachcie z GlobeSailor

Rejsy na jachcie z GlobeSailor

Dla naszych Czytelników przyszło dziś zaproszenie na niezwykłą przygodę. Dokładniej na rejs jachtem po wodach Chorwacji. Co Wy na to? Sprawdzamy specjalnie dla Was kilka szczegółów tego wydarzenia może Was zainteresują.

Chorwacja – kraj mnóstwa wysp

Chorwacja jest jednym z najbardziej popularnych krajów wakacyjnych wśród naszych rodaków. Najczęściej wybieracie kwatery prywatne lub hotele nad brzegiem morza, korzystacie z plaży albo podziwiacie okoliczne miejsca. Na pewno wiecie też, że do tego państwa należy około tysiąc wysp i wysepek położonych na Morzu Adriatyckim. Pływając jachtem będziecie mieli większą okazję aby zobaczyć z bliska przynajmniej część z nich. Poznacie też miasta takie jak Zadar, Dubrownik albo Split.

Jacht czyli hotel na wodzie?

Pływając jachtem kabinowym nie musicie się martwić o wynajem noclegów na lądzie. Nie musicie też planować trasy po drogach nieznanego kraju. Wasza łódź w ciągu dnia zastąpi samochód, a w nocy będzie pełnić rolę miejsca do spania. Nie trzeba też martwić się jeśli nie potraficie pływać. Można bowiem wynająć jacht ze skipperem, który zatroszczy się o całą logistykę. Przy okazji zaproponuje najciekawszą trasę.

Istnieje możliwość swobodnego wyboru trasy i terminu wycieczki, a duża ilość różnych jachtów do wypożyczenia pozwala na dobór takiego jaki będzie dla Was najbardziej odpowiedni wielkością i ceną. Warto przy okazji wiedzieć, że najlepsze są miesiące wiosną i jesienią, kiedy jest ciepło ale nie ma upałów, które mogą być dokuczliwe w pełni lata. Wielką ciekawostką mogą być rejsy kulinarne, które pozwolą poznawać nie tylko krajobrazy (na przykład dwunastometrowy wodospad Krka) i zabytki ale też pyszną śródziemnomorską kuchnię. Według życzenia można wypożyczyć zarówno typową jednokadłubową łódź, jak też dwukadłubowy katamaran. Rejs katamaranem albo rejs jachtem tradycyjnym – co wolicie? Więcej informacji w temacie znajdziecie na stronie https://www.globesailor.pl/rejs-chorwacja-g265.html

Jeszcze kilka ciekawostek o Chorwacji

Czy wiecie, że…?

  • Jeśli spojrzycie na mapę zauważycie, że Chorwacja ma kształt półksiężyca.
  • Do państwa należy 1246 wysp. Z tego tylko 47 jest zamieszkałych.
  • Spośród kwiatów symbolem Chorwacji jest Irys.
  • Najwyższa tutejsza góra – Dinara ma 1831 metrów wysokości.
  • Najpiękniejszą plażą nie tylko w Chorwacji ale też w całej Europie okrzyknięto Zlatni Rat (Złoty Róg).
  • Miasto Vinkovci liczy 8000 lat i jest najstarsze w Europie.

Inne rejsy z firmą Globe Sailor

Firma Globe Sailor organizuje wyprawy jachtami nie tylko w Chorwacji ale też w kilku innych krajach. Możecie się z nimi wybrać między innymi na rejs w Grecji, we Włoszech, w Turcji, Tajlandii i wielu innych krajach. Dokładny spis wszystkich dostępnych opcji znajduje się na stronie https://www.globesailor.pl/rejs.html Wbrew pozorom ceny nie są wygórowane i możecie pozwolić sobie na taką wycieczkę w cenie mniej więcej porównywalnej z kosztem wynajmu pokoju w hotelu o średnim standardzie.

Decydując się jednak na taką przygodę musicie pamiętać, że na własną rękę trzeba dotrzeć do miejsca startu czyli do wybranego portu. Trzeba zawczasu zarezerwować sobie lot i wynajem samochodu, który pomoże Wam w takiej podróży.

Artykuł partnera

Polska Strefa Inwestycji od 5 lat wpiera przedsiębiorców na Sądecczyźnie

Share on twitter
Share on facebook