Na podwieczorku w Korczynie, czyli Narodowe Czytanie w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]

Na podwieczorku w Korczynie, czyli Narodowe Czytanie w Nowym Sączu [ZDJĘCIA]

,,Dzień był letni i świąteczny. Wszystko na świecie jaśniało, kwitło, pachniało, śpiewało”. Pierwsze zdania powieści Elizy Orzeszkowej, które wybrzmiały w sobotni wieczór idealnie opisywały ówczesną aurę. Uczestnicy mogli wczuć się w klimat historii i pozwolić głosom czytających zabrać się na podwieczorek do Korczyna oraz odkryć piękno nadniemeńskiej przyrody.

9 września (sobota) przy Amfiteatrze Parku Strzeleckiego w Nowym Sączu od godziny 17:00 zebrana tam publiczność wcale w Nowym Sączu nie była. Przynajmniej duchem. Ich myśli przeniesione zostały daleko, między karty historii stworzonej przez Elizę Orzeszkową. W podróży tej bez wątpienia pomogły piękne stroje czytających i głosy, które sprawiły, że ,,Nad Niemnem” w ten weekend rozgrywało się w Nowym Sączu.

Podróż tą uczestnikom zapewnili m.in.: wiceprezydent Magdalena Majka, sekretarz miasta Piotr Lachowicz, skarbnik Renata Seruga-Tokarz, posłanka Anna Paluch, profesor Anna Listwan oraz aktorzy Teatru Robotniczego: Marcin Iwański, Leszek Gieniec, Magdalena Zychowicz…

 

fot. Kamil Bańkowski 

Czytaj też:

Nowy Sącz. Wystrzał energii w Amfiteatrze. Piękny koncert dla Andrzeja Świerzego [ZDJĘCIA]

WAŻNE !

BIZNES MISJA

Reklama