Reanimacją w galerii uratowali mu życie. Teraz podziękował

Reanimacją w galerii uratowali mu życie. Teraz podziękował

policjanci i uratowany mężczyzna

Gdyby nie zdecydowana reakcja trzech osób, pan Dominik w styczniu mógłby pożegnać się z życiem. Kiedy stracił przytomność w jednej z sądeckich galerii handlowych, na pomoc ruszyła mu córka, inny klient oraz policjant będący po służbie. Teraz mężczyzna mógł podziękować za ratunek.

Dramatyczne sceny rozegrały się 11 stycznia około godziny 18:30. Kom. Jakub Mółka, funkcjonariusz Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą sądeckiej komendy, w czasie wolnym od służby robił zakupy w galerii handlowej. W pewnej chwili zobaczył, że na parterze budynku w pobliżu ruchomych schodów leży mężczyzna, a koło niego stoi kilka osób. Młoda kobieta – córka poszkodowanego – prowadziła już resuscytację krążeniowo-oddechową, a inny klient zabezpieczał głowę mężczyzny. Policjant ruszył im z pomocą i aż do przyjazdu karetki wspólnie starali się przywrócić panu Dominikowi czynności życiowe.

– Akcja była bardzo dynamiczna. Trzeba było pomóc, więc się dołączyłem. Zrobiłem, co mogłem i potrafiłem. Cieszę się, że się udało – stwierdził kom. Jakub Mółka.

18 lutego Dominik Batko spotkał się w sądeckiej komendzie z Komendantem Miejskim Policji w Nowym Sączu mł. insp. dr. Krzysztofem Dymurą oraz kom. Jakubem Mółką, któremu podziękował za ratunek.

– Cieszę się, że się udało, bo gdy rozmawiałem z lekarzami, powiedzieli, że z takiej sytuacji, w jakiej ja się znalazłem – co warto podkreślić – bez uszczerbku na zdrowiu wychodzi tylko jedna osoba na sto. Wszystko dzięki temu, że szybko przeprowadzono reanimację i nie miałem niedotlenienia – mówił pan Dominik.

Jak przyznał, leczył się wcześniej kardiologicznie, a 11 stycznia kluczowa okazała się natychmiastowa pierwsza pomoc. Przez dwa tygodnie po zdarzeniu utrzymywany był w śpiączce farmakologicznej. W swoje urodziny narodził się na nowo – został wybudzony.

źródło: KMP w Nowym Sączu

Czytaj też: Poszukiwania nad Dunajcem w Nowym Sączu. Na brzegu zostały ubrania

Share on twitter
Share on facebook