Rajdem na Węgielnik i gawędami przy ognisku uczczą 104. rocznicę odzyskania niepodległości. Harcerze zapraszają sądeczan

Rajdem na Węgielnik i gawędami przy ognisku uczczą 104. rocznicę odzyskania niepodległości. Harcerze zapraszają sądeczan

Rajd na Węgielnik, 11 listopada Święto Niepodległości

Harcerze z Hufca ZHP Nowy Sącz zapraszają mieszkańców całej Polski do udziału w „Rajdzie na Węgielnik” (Piwniczna-Zdrój). W ten sposób chcą uczcić 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Inicjatywa związana jest z akcją #MeldujęNiepodległość, zapoczątkowaną w pierwszych latach XXI wieku przez Sądeckie środowisko harcerskie. Rajd rozpocznie się 11 listopada od zgrupowania na dworcu kolejowym w Nowym Sączu, skąd  kilka minut po godzinie 9 wyruszy pociąg w kierunku Piwnicznej-Zdroju.

– Stamtąd uczestnicy przejdą szlakiem na górę Węgielnik, gdzie o godzinie 12:00 zostanie odśpiewany hymn państwowy. W tym czasie harcerze w 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości będą też #MeldowaćNiepodległość, a nad ich głowami załopocze kilkunastometrowa flaga narodowa – informuje Komendantka Hufca ZHP Nowy Sącz hm. Justyna Blukacz.

Nie zabraknie gawęd o marszałku Piłsudskim, bohaterach Polski niepodległej, pieśni legionowych oraz quizów historycznych. To wszystko przy płonącym ognisku. Harcerze zachęcają wszystkich do wzięcia udziału i zapewniają, że zarówno starsi, jak i młodsi, czy rodziny z dziećmi poradzą sobie z pokonaniem góry.

– Z niej rozciąga się malowniczy widok we wszystkie cztery strony świata, które 11 listopada usłyszą, że Polacy świętują rocznicę odzyskania niepodległości. Zachęcamy do zabrania ze sobą flag, pozytywnego nastroju oraz przekąsek na organizowany w okolicach szczytu piknik – mówi hm. Justyna Blukacz.

Czytaj także: Student z Nowego Sącza finalistą konkursu. Chce przewidzieć ilość produkowanej ze słońca energii

Fot. Hufiec ZHP/
Jakub Belski
Share on twitter
Share on facebook

Otwarcie punktu informacyjnego Krakowskiego Parku Technologicznego w Nowym Sączu

WAŻNE !

Play Video about Gmina Stary Sącz

Rozbudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej na terenie Gminy Stary Sącz

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama