Rafał Dudek ma plan na najbliższą walkę

Rafał Dudek ma plan na najbliższą walkę

Już za kilka godzin poznamy zwycięzcę najbardziej oczekiwanego pojedynku na gali DSF Kickboxing Challenge 10. Rafał Dudek, sądecki kickboxer zmierzy się z pięściarzem Rafałem Jackiewiczem.  Zapewnia kibiców, że jest dobrze przygotowany do wieczornego starcia.

Nie ma pomiędzy nami „złej krwi” – zapewnia sądeczanin, który wczoraj miał okazję stanąć publicznie twarzą w twarz ze swoim rywalem. – To sport. Nie ma sensu stwarzać sztucznego napięcia, które czasami kibice mogą zaobserwować przez spotkaniami zawodników pokazywanych w telewizji.

Rafał Dudek podkreśla, że jest w dobrej kondycji i nie miał problemów z tzw. „zrobieniem wagi.

Trzy dni nic nie jadłem, ale teraz jestem najedzony, napojony i czuję się dobrze.

Pojedynek kickboxera z pięściarzem to zetknięcie się na ringu dwóch różnych stylów walki. Rafał Dudek ma już jednak przygotowaną strategię na wieczorne starcie.

– Rafał Jackiewicz jest ode mnie dużo mniejszy, i na pewno będzie bardziej ruchliwy. Będę się starał to niwelować kopnięciami i ciągłym pressingiem.

Sądecki kickboxer chce jak najlepiej wypaść przed publicznością z rodzinnego miasta.

Czuję presję, to są zupełnie inne emocje niż podczas walk za granicą. Ale jestem mega zmotywowany i wiem, że to będzie od początku ostra walka.

Już za miesiąc Rafał Dudek walczyć będzie w słynnym Madison Square Garden w Nowym Jorku. Zapewnia jednak, że na razie koncentruję się na wieczornej walce i w tym momencie to ona jest dla niego najważniejsza.

fot. TB

 

Share on twitter
Share on facebook