Stary Sącz: Hertha BSC Berlin zwycięzcą VII Międzynarodowego Turnieju Sokolika

Stary Sącz: Hertha BSC Berlin zwycięzcą VII Międzynarodowego Turnieju Sokolika

Drużyna pokonała w finale drużynę Śląsk Wrocław 2:0. Mecz zgromadził blisko tysiąc kibiców z szalikami, bębnami i flagami.

Uroczyste otwarcie rozgrywek odbyło się w piątek, 16 czerwca na Rynku w Starym Sączu. Poprzedził je przemarsz rozentuzjazmowanych dzieci, których przywitali burmistrzowie, organizatorzy i kibice.

– 32 drużyny przystąpiły do rywalizacji o udział w Wielkim Finale  a miejscem zmagań był zmodernizowany stadion MSK Sokół przy Bandurskiego, który został podzielony na trzy mniejsze place gry, gdzie mecze były rozgrywane równocześnie. Przez dwa dni rywalizacji na tych obiektach można było poczuć atmosferę wielkie piłkarskiego święta. Zmaganiom przyglądali się liczne grupy rodziców z szalikami, bębnami i flagami w barwach drużyn swoich pociech, którzy przez cały czas wspierali je żywiołowym dopingiem – mówi Tomasz Popiela, koordynator turnieju.

Występ na Turnieju Sokolika jest marzeniem wszystkich dzieci, które kochają piłkę nożną. W Starym Sączu mogą się zmierzyć ze światowymi klubami. Tego zaszczytu dostąpiły w tym roku 32 drużyny z 11 krajów, w tym 16 zagranicznych klubów.

– Zwycięzcami są Wszyscy, bez wyjątku. Niewykluczone, że zawodnicy czy zawodniczki, którzy dziś czują się przegrani, w przyszłości będą występować w koszulce z orłem na piersi. Uda się to tym, którzy chcą pracować, niezależnie od wyniku jaki osiągnęli na turnieju – dodaje Popiela.

W gronie szczęśliwców, którzy zakwalifikowali się do Wielkiego Finału znalazły się następujące drużyny:

Hertha BSC Berlin 2 : 0 Śląsk Wrocław
Dinamo Zagreb 4 : 2 Feyenoord Rotterdam
Wisła Kraków 2 : 1 Lech Poznań
1 FC Union Berlin 0 : 1 Dynamo Kijów
Escola Varsovia Warszawa 3 : 2 AS Trencin
AS Roma 6 : 0 Liverpool FC

Poziom meczów finałowych był godny swojej rangi. Dzieci wchodziły na boisko w asyście najmłodszych piłkarzy UKS Sokoliki. Wielka radość wygranych i łzy przegranych wzruszały nawet największych twardzieli. O wysoki poziom emocji dbali niezawodni sędziowie. Transmisje ze spotkań finałowych można było oglądać na kanale YouTube.

Turniej Sokolika to jedno z największych wydarzeń sportowych na polskim rynku. W ciągu ostatnich 7 lat, uzyskał prestiż i wiarygodność w świecie piłki nożnej. Ogromną rolę w promocji turnieju w poszczególnych krajach odgrywa rosnące zaangażowanie znanych ambasadorów i zagranicznych zespołów.

 -W Turniej Sokolika wkładamy nie tylko mnóstwo pracy, ale też całe serce. Naszym celem jest tworzenie polskiej imprezy sportowej na światowym poziomie. Mamy w kraju wielu graczy, którzy z sukcesami uczestniczą w międzynarodowych turniejach. W Starym Sączu chcemy dać fanom możliwość spotkania najlepszych polskich drużyn i kibicowania im na żywo – zauważa Tomasz Popiela.

O Turnieju Sokolika pisaliśmy też: Stary Sącz: rozpoczął się VII Międzynarodowy Turniej Sokolika 

Klasyfikacja końcowa: 

1 Hertha BSC Berlin HER de
2 Śląsk Wrocław SLA pl
3 Dinamo Zagreb DIN hr
4 Feyenoord Rotterdam FEY nl
5 Wisła Kraków WIS pl
6 Lech Poznań LCH pl
7 Dynamo Kijów DYN ua
8 1 FC Union Berlin UNI de
9 Escola Varsovia Warszawa ESC pl
10 AS Trencin TRE sk
11 AS Roma ROM it
12 Liverpool FC LIV gb
13 Górnik Zabrze GOR pl
14 Zagłębie Lubin ZAG pl
15 Pogoń Szczecin POG pl
16 RAP Radomsko RAP pl
17 Czornomorec Odessa CZO ua
18 AC Sparta Praha SPA cz
19 Olympic Wrocław OLY pl
20 Mineralni Krynica MIN pl
21 Karpaty Lwów KAR ua
22 Sandecja Nowy Sącz SAN pl
23 Juventus Bydgoszcz JUB pl
24 CSFA Malacky MAL sk
25 Dunajec Nowy Sącz DUN pl
26 AS Progres Kraków PRO pl
27 Legia Warszawa LEG pl
28 Bate Borysow BAT by
29 Borek Kraków BOR pl
30 Banik Ostrawa BAN cz
31 E.S. Lambres LAM fr
32 Sokoliki Stary Sącz SOK pl

 Źródło i fot. Międzynarodowy Turniej Sokolika. 

Share on twitter
Share on facebook