Sprzedaż akcji Sandecji przegłosowana

Sprzedaż akcji Sandecji przegłosowana

Jest zgoda na zbycie w drodze sprzedaży wszystkich akcji spółki MKS Sandecja S.A. o łącznej wartości nominalnej 17 mln 645 tysięcy zł. Za podjęciem tej decyzji podczas dzisiejszej (pierwszej w historii) sesji Rady Miasta on-line, zagłosowało dwunastu radnych. Jedna osoba była przeciwna, natomiast 9 radnych wstrzymało się od głosu. O zgodę na sprzedaż wnioskował prezydent Ludomir Handzel tłumacząc, że to szansa, aby Sandecja trafiła w dobre ręce i obiecując, że proces będzie transparentny.

Przeciwniczką sprzedaży klubu była przewodnicząca Rady Miasta Iwona Mularczyk. Tuż przed sesją poinformowała, że nie poprze uchwały. Radni Koalicji Nowosądeckiej przekonywali, że jest to jedyne słuszne rozwiązanie.

-W związku z pandemią koronawirusa drastycznie spadną wpływy budżetowe. Miasto nie będzie mogło przeznaczyć 10 mln złotych na funkcjonowanie klubu, bo będą inne potrzeby, które będzie trzeba zaspokoić  – mówił radny Maciej Prostko argumentując, że tylko prywatny inwestor jest w stanie zapewnić finansowanie na przyzwoitym poziomie bieżącej działalności Sandecji.

Za sprzedażą głosowali: Dawid Dumana, Grzegorz Fecko, Tadeusz Gajdosz, Leszek Gieniec, Krzysztof Głuc, Józef Hojnor, Grzegorz Ledziński, Jakub Prokopowicz, Maciej Prostko, Krystyna Witkowska, Leszek Zegzda, Krzysztof Ziaja.

Wstrzymali się od głosowania: Artur Czernecki, Teresa Cabała, Krzysztof Dyrek, Barbara Jurowicz, Michał Kądziołka, Janusz Kwiatkowski, Ilona Orzeł, Andrzej Pancerz i Maciej Rogóż.

 

Fot: Natalia Sekuła

 

Na pół godziny przed sesją rady miasta przewodnicząca uprzedza: nie zgadzam się na sprzedaż Sandecji

 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY
Play Video about WOPR Bartkowa - Posadowa

Promesy dla jednostek WOPR z Małopolski. Jak przysłużą się ratującym nam życie?

Play Video about Enklawa Starosądecka

Enklawa Starosądecka – wygodne i nowoczesne mieszkania w Starym Sączu

AFTERMOVIE z SUMMER SĄCZ FESTIVAL w WSB-NLU! //SMOLASTY | OTSOCHODZI | MARGARET | BARANOVSKI

Temat dnia

BIZNES MISJA

Najczęściej wyświetlane

Reklama

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.