KORONAWIRUS RAPORT - 21 kwietnia. Ponad 700 potwierdzonych przypadków w Małopolsce

Łącznie potwierdzono do tej pory w Polsce 9 856 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 1 297 osób wyzdrowiało, a 401 zmarło. W Małopolsce zakażenie stwierdzono u 707 osób, 20 zmarło, a 82 są uznawane za tzw. ozdrowieńców.

wsb3

godz. 17.30: Resort zdrowia poinformował o 119 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem, w tym 23 z województwa małopolskiego. Zakażeni to m.in. mieszkańcy powiatu limanowskiego, więcej informacji TUTAJ.

Mamy kolejnych 4 ozdrowieńców. Mowa o trzech mężczyznach i kobiecie w wieku od 29 do 63 lat. 2 osoby są z powiatu wielickiego, jedna z powiatu chrzanowskiego i jedna Krakowa.

Ponadto ukazały się dane dotyczące śmierci kolejnych 16 zakażonych osób. Wśród nich nie ma nikogo z Małopolski.

godz. 10.00: Ministerstwo Zdrowia podało informację o 144 nowych przypadkach zakażenia SARS-CoV-2, w tym 5 z Małopolski.

Zakażeni Małopolanie to 4 kobiety i 1 mężczyzna w wieku od 23 do 52 lat. 3 osoby są z powiatu myślenickiego, a 2 z powiatu suskiego. Przebywają oni w izolacji.

Mamy kolejnych ozdrowieńców w naszym województwie. Mowa o mężczyźnie w sile wieku z powiatu krakowskiego (przebywał w izolacji), a także o mężczyźnie w sile wieku z Krakowa, który był hospitalizowany w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie.

Resort zdrowia poinformował również o 5 osobach, które zmarły z powodu COVID-19. Wśród nich jest 73-letnia mieszkanka Krakowa, która przebywała w Szpitalu Uniwersyteckim.

W całej Polsce wyzdrowiało do tej pory 1297 osób, u których wcześniej potwierdzono zakażenie koronawirusem. 2914 osób jest hospitalizowanych, 105 602 osoby są objęte kwarantanną, a 21 364 - nadzorem epidemiologicznym.

UWAGA! TEKST JEST AKTUALIZOWANY. WRÓĆ DO LEKTURY ZA JAKIŚ CZAS PO NOWE INFORMACJE...

grafiki: Biuro Wojewody
fot. ilustr. pixabay.com

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.