Tenisiści chcą wrócić na sądeckie korty

Tenisiści chcą wrócić na sądeckie korty

Trwają starania o to, aby rekreacyjne uprawianie tenisa ziemnego znów było możliwe. Na naszym terenie znajduje się wiele kortów. Dyscyplina ta cieszy się sporą popularnością. Niestety obiekty świecę pustkami z uwagi na rygory epidemiologiczne.

W ostatnich dniach Polski Związek Tenisowy, Polski Związek Golfa oraz Polski Związek Jeździecki zwrócili się z prośbą do polskiego rządu oraz osobiście ministra sportu i ministra zdrowia o rozważenie zniesienia ograniczeń i zakazów dotyczących prowadzenia obiektów we wspomnianych dyscyplinach.

Pod pismem podpisali się prezesi: Mirosław Skrzypczyńskim (PZT), Jan Sołtysiak (PZJ) i Narek Michałowski (PZG). Wymienieni wspomnieli, że tenis, jeździectwo i golf to najbardziej popularne na świecie sporty, które nie wymagają zbliżania się do siebie na odległość bliższą niż kilka metrów. Ich uprawianie wydaje się być, w obecnej sytuacji, nieporównywalnie bezpieczniejsze od spaceru po ulicy, zakupów w sklepie, korzystania z komunikacji miejskiej.

Jak już informowaliśmy nasi południowi sąsiedzi Czesi wprowadzili możliwość trenowania i uprawiania rekreacyjnie np.  siatkówki plażowej. Ta samą drogą za dwa tygodnie podąży Austria i Litwa, a wkrótce wydaje się, że i Niemcy.

Share on twitter
Share on facebook