Radni apelują do prezydenta: szanujmy się!

- To jest normalne, że prezydent miasta ma możliwość i prawo prowadzenia własnej polityki kadrowej, budowania struktury organizacyjnej. Apelujemy jedynie o to, w kontekście wydarzeń piątkowych, aby ewentualne zmiany kadrowe odbywały się z poszanowaniem drugiego człowieka, godności i poszanowaniu prawa. Bardzo o to pana prezydenta prosimy - wzywał Krzysztof Głuc podczas ostatniej konferencji prasowej dotyczącej koalicji z Prawem i Sprawiedliwości. 

Nie chciał jednak zdradzać informacji, jakie w sprawie zwolnień docierały do niego, gdyż jak stwierdził, są to dobra osobiste, sprawy indywidualne i nie będzie wchodził w szczegóły. - Po prostu się szanujmy! - apelował.

Podkreślał, iż zatrudnianie i zwalnianie pracownika jest elementem funkcjonowania każdej instytucji, ale jeżeli już się to robi, to trzeba robić to dobrze.

Clou spotkania z dziennikarzami dotyczyło współpracy między klubem radnych Prawa i Sprawiedliwości z klubem ,,Wybieram Nowy Sącz", jednak temat został zdominowany również przez proponowane obniżki diet radnych i wynagrodzenia prezydenta.

- Dla mnie jest to uchwała populistyczna - mówiła przewodnicząca Rady Miasta Iwona Mularczyk.

Zwracała uwagę, iż dieta radnego, to nic innego jak zadośćuczynienie za utracone dochody, a praca w Radzie, to nie tylko obrady, sesje.

- To praca w komisjach, spotkania z mieszkańcami. To bycie reprezentacyjnym na wielu uroczystościach organizowanych przez miasto. Nie będę odnosiła się do szerzej do tej uchwały - skomentowała.

Krzysztof Głuc również uważa przygotowanie takiej uchwały za akt populistyczny, interesujący z punktu widzenia procedowania. Do propozycji zmniejszenia zarobków prezydenta odniósł się krótko.

- Zawsze stałem na stanowisku, że za dobra pracę, trzeba dobrze wynagradzać.

Michał Kądziołka, były i obecny wiceprzewodniczący rady stwierdził, iż ubolewa nad tym, że na samym wstępie radni Koalicji Nowosądeckiej tak nisko cenią swojego prezydenta.

Koalicja PiS i klubu ,,Wybieram Nowy Sącz"

Nie jest tajemnicą, że klub radnych Prawa i Sprawiedliwości i klub Krzysztofa Głuca ,,Wybieram Nowy Sącz" weszli w koalicję, czym zdobyli większość w Radzie Miasta. Jak przekonuje Iwona Mularczyk - przewodnicząca rady, to nie jest koalicja przeciwko komukolwiek, a ,,za" dobrą merytoryczną współpracą.

- Podpisaliśmy porozumienie z Krzysztofem Głucem, o współpracy merytorycznej, programowej na rzecz Nowego Sącza. Ma ono na na celu wspieranie ważnych projektów dla naszego miasta. Jesteśmy otwarci na współpracę z innymi klubami - dodała.

- Tak jak powiedziała pani przewodnicząca, to nie jest koalicja przeciwko komukolwiek. Jesteśmy absolutnie gotowi na współpracę merytoryczną i my ze swojej strony będziemy starali się przedkładać konkretne projekty uchwał o charakterze programowym, które będą realizacją istotnych postulatów ze strony mieszkańców - wtórował Krzysztof Głuc.

Jak zaznaczał, jego klub długo dochodził do decyzji o koalicji.

- Byliśmy otwarci na rozmowy o szerszych koalicjach. Niestety nie doszło do konstruktywnych rozmów, których efektem mogło być powstanie realnej większości, która byłaby w stanie organizować pracę Rady Miasta. Na dzień przed sesją inauguracyjną podjęliśmy decyzję... - wyjaśniał.

Fot. Krzysztof Niedzielan 

9 comments

 1. qwa 28 Listopad, 2018 at 18:46 Odpowiedz

  Jeśli proponowane obniżki diet radnych nie pasują to przypominam że można zrezygnować z funkcji bez żadnych konsekwencji . Szanujmy się .

 2. Era emerytka 29 Listopad, 2018 at 00:06 Odpowiedz

  Pani przewodnicząca mularczykowa wygląda na większości zdjęć koszmarnie.bez żadnego stylu.tak trochę wsio woj. To wstyd dla miasta.tak myślę że przydalaby się jakaś stylistka i chociazby przykrywa Łysej czoło i bluzki i żakiety jak z lumpeksu.chociaż myślę że kupiła to w markowym sklepie to na niej nic się nie prezentuje.

 3. Era emerytka 29 Listopad, 2018 at 00:08 Odpowiedz

  Pani przewodnicząca mularczykowa wygląda na większości zdjęć koszmarnie.bez żadnego stylu.tak trochę wsio woj. To wstyd dla miasta.tak myślę że przydalaby się jakaś stylistka i chociazby przykrywa Łysej czoło i bluzki i żakiety jak z lumpeksu.chociaż myślę że kupiła to w markowym sklepie to na niej nic się nie prezentuje.nie obchodzi mnie kto coś powiedział a toto Jan mówię i prozszerzony to umieścić bez cenzury.te czasy mam już za soba

 4. baczny obserwator 29 Listopad, 2018 at 21:30 Odpowiedz

  Dobra zmiana i oszczędności już widać. Dziś w godzinach porannych Pani sekretarka z koleżanką paradowała przed budynkiem swojej dawnej pizzerii na ul Wałowej udając się do przychodni Diagmed . Aktywistki KN przyjechały z Rynku samochodem służbowym by się pokazać wszystkim w okolicy byłej pracy. O tym, że kierowca musiał czekać na prominentne Panie z Ratusza nie wspomnę. Nowa zmiana, nowe obyczaje jutro samochodem służbowym na nasz koszt będzie jechał Wojtek z Rytra w ramach oszczędności oczywiście – jak wszyscy to wszyscy.

 5. Pierro 30 Listopad, 2018 at 12:47 Odpowiedz

  Wg nieoficjalnych doniesień pani Iwonka uzależniała współpracę z KN od otrzymania posady II wiceprezydenta ds oświaty. Nie otrzymała zaten dogadała się z Głucem na złość. Gratuluje

Wypowiedz się w tej sprawie