Radni apelują do prezydenta: szanujmy się!

– To jest normalne, że prezydent miasta ma możliwość i prawo prowadzenia własnej polityki kadrowej, budowania struktury organizacyjnej. Apelujemy jedynie o to, w kontekście wydarzeń piątkowych, aby ewentualne zmiany kadrowe odbywały się z poszanowaniem drugiego człowieka, godności i poszanowaniu prawa. Bardzo o to pana prezydenta prosimy – wzywał Krzysztof Głuc podczas ostatniej konferencji prasowej dotyczącej koalicji z Prawem i Sprawiedliwości. 

PROT5

Nie chciał jednak zdradzać informacji, jakie w sprawie zwolnień docierały do niego, gdyż jak stwierdził, są to dobra osobiste, sprawy indywidualne i nie będzie wchodził w szczegóły. – Po prostu się szanujmy! – apelował.

Podkreślał, iż zatrudnianie i zwalnianie pracownika jest elementem funkcjonowania każdej instytucji, ale jeżeli już się to robi, to trzeba robić to dobrze.

Clou spotkania z dziennikarzami dotyczyło współpracy między klubem radnych Prawa i Sprawiedliwości z klubem ,,Wybieram Nowy Sącz”, jednak temat został zdominowany również przez proponowane obniżki diet radnych i wynagrodzenia prezydenta.

– Dla mnie jest to uchwała populistyczna – mówiła przewodnicząca Rady Miasta Iwona Mularczyk.

Zwracała uwagę, iż dieta radnego, to nic innego jak zadośćuczynienie za utracone dochody, a praca w Radzie, to nie tylko obrady, sesje.

– To praca w komisjach, spotkania z mieszkańcami. To bycie reprezentacyjnym na wielu uroczystościach organizowanych przez miasto. Nie będę odnosiła się do szerzej do tej uchwały – skomentowała.

Krzysztof Głuc również uważa przygotowanie takiej uchwały za akt populistyczny, interesujący z punktu widzenia procedowania. Do propozycji zmniejszenia zarobków prezydenta odniósł się krótko.

– Zawsze stałem na stanowisku, że za dobra pracę, trzeba dobrze wynagradzać.

Michał Kądziołka, były i obecny wiceprzewodniczący rady stwierdził, iż ubolewa nad tym, że na samym wstępie radni Koalicji Nowosądeckiej tak nisko cenią swojego prezydenta.

Koalicja PiS i klubu ,,Wybieram Nowy Sącz”

Nie jest tajemnicą, że klub radnych Prawa i Sprawiedliwości i klub Krzysztofa Głuca ,,Wybieram Nowy Sącz” weszli w koalicję, czym zdobyli większość w Radzie Miasta. Jak przekonuje Iwona Mularczyk – przewodnicząca rady, to nie jest koalicja przeciwko komukolwiek, a ,,za” dobrą merytoryczną współpracą.

– Podpisaliśmy porozumienie z Krzysztofem Głucem, o współpracy merytorycznej, programowej na rzecz Nowego Sącza. Ma ono na na celu wspieranie ważnych projektów dla naszego miasta. Jesteśmy otwarci na współpracę z innymi klubami – dodała.

– Tak jak powiedziała pani przewodnicząca, to nie jest koalicja przeciwko komukolwiek. Jesteśmy absolutnie gotowi na współpracę merytoryczną i my ze swojej strony będziemy starali się przedkładać konkretne projekty uchwał o charakterze programowym, które będą realizacją istotnych postulatów ze strony mieszkańców – wtórował Krzysztof Głuc.

Jak zaznaczał, jego klub długo dochodził do decyzji o koalicji.

– Byliśmy otwarci na rozmowy o szerszych koalicjach. Niestety nie doszło do konstruktywnych rozmów, których efektem mogło być powstanie realnej większości, która byłaby w stanie organizować pracę Rady Miasta. Na dzień przed sesją inauguracyjną podjęliśmy decyzję… – wyjaśniał.

Fot. Krzysztof Niedzielan 

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]