Rada Nadzorcza Sandecji wydała oświadczenie

W dniu dzisiejszym na łamach oficjalnej strony internetowej Sandecji Nowy Sącz pojawiło się oświadczenie Rady Nadzorczej klubu z Kilińskiego.

wsb3

Czytaj również: TRENER SANDECJI: „CIEKAWE INFORMACJE DOTYCZĄCE PRZYSZŁOŚCI KLUBU”

Poniżej publikujemy jego pełną treść.

Kominikat Rady Nadzorczej MKS Sandecja S.A.

W imieniu Rady Nadzorczej MKS Sandecja S.A. w związku z pojawiającymi się publikacjami w mediach, oświadczamy, iż doszło do dwóch spotkań Rady Nadzorczej z zawodnikami Klubu.

W dniu 7 marca 2019 r. w spotkaniu brali udział wszyscy członkowie Rady Nadzorczej Klubu, a w dniu 30 marca 2019 r. po meczu Sandecji z Wartą Poznań, na terenie stadionu miejskiego w Nowym Sączu doszło do spotkania przedstawicieli Rady Nadzorczej MKS Sandecja S.A. tj. Marcina Rolki, oraz Moniki Obtułowicz, a także Prezesa Zarządu MKS Sandecja S.A. Tomasza Michałowskiego z trzema zawodnikami, reprezentującymi drużynę Sandecji. Tematem spotkania miała być rozmowa w przedmiocie zagwarantowania zawodnikom premii finansowych za ewentualny awans do ekstraklasy piłki nożnej. Do spotkania z członkami Rady Nadzorczej doszło z inicjatywy zawodników.

Zawodnikom została przekazana informacja, że w związku z trudną sytuacją finansową Klubu jedynym potencjalnym źródłem finansowania premii dla drużyny za zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsc w tabeli mogłyby być środki uzyskane z tytułu awansu do ekstraklasy.

Wbrew zapowiedziom z kwietnia 2018 r. wyrażonym w piśmie od Prezydenta Ryszarda Nowaka do PZPN, iż w budżecie miasta na 2019r. na rzecz Klubu planowana jest do przekazania kwota 5 900 000 zł ostatecznie uchwałą budżetową przekazano kwotę jedynie 1 000 000 zł.

Zgodnie z audytem przeprowadzonym na przełomie roku 2018 r. i 2019 r. zidentyfikowano miesięczne koszty utrzymania Klubu na kwotę ok. 800 000 zł.

Ponadto Prezes Zarządu Tomasz Michałowski przekazał zawodnikom, iż w jego opinii bardzo mało prawdopodobne byłoby uzyskanie od PZPN licencji na grę w najwyższej lidze rozgrywkowej, ze względu na brak stadionu spełniającego wymogi gry w ekstraklasie.

Na tym spotkanie zostało zakończone.

Celem wyjaśnienia jakichkolwiek wątpliwości co do intencji Rady Nadzorczej, w dniu 4 kwietnia oraz 19 kwietnia 2019 r. w wiadomości przesłanej dla drużyny za pośrednictwem jednego z zawodników została przekazana informacja, że Rada Nadzorcza jest zainteresowana jak najlepszym wynikiem sportowym i miejscem w tabeli wraz z życzeniami powodzenia i oczekiwaniem na sportowe sukcesy Sandecji. Rada Nadzorcza nadal prezentuje takie stanowisko.

Podkreślamy, że na żadnym ze spotkań nie padło polecenie zakazu awansu do ekstraklasy. Przedmiotem rozmów nie były nigdy wyniki sportowe drużyny a jedynie kwestie finansowe.

Wszelkie sprzeczne z niniejszym oświadczeniem stwierdzenia na temat przebiegu spotkań Rady Nadzorczej z zawodnikami są niezgodne z prawdą i mogą stanowić podstawę do podjęcia działań celem ochrony dóbr osobistych uczestników przedmiotowego spotkania”.

Przypomnijmy, że kilka dni temu głos w sprawie zawirowań w Sandecji zabrał PZPN. Polski Związek Piłki Nożnej zażądał od nowosądeckiego klubu wyjaśnień w kwestii domniemanego wpływania przez Radę Nadzorczą klubu na piłkarzy „Biało-czarnych” (WIĘCEJ).

Czytaj również: RADA NADZORCZA SANDECJI NIE CHCE AWANSU KLUBU DO EKSTRAKLASY? – SZUREK NA SPORTOWO [WIDEO]

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: Sandecja.pl

Fot. R.Szurek

JULAPO
ZESZYTYBOBO
Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

[mailpoet_form id="1"]