PZPN zabrał głos w sprawie Sandecji: „Wszelkie nadużycia spotkają się z reakcją”

PZPN zabrał głos w sprawie Sandecji: „Wszelkie nadużycia spotkają się z reakcją”

Polski Związek Piłki Nożnej żąda od Sandecji Nowy Sącz wyjaśnień w kwestii domniemanego wpływania przez radę nadzorczą klubu na piłkarzy „Biało-czarnych”. Zawodnicy mieli otrzymać przykaz, by nie bić się o ekstraklasę, bowiem klub nie podołałby finansowo ewentualnej grze w elicie. Publikujemy treść oświadczenia Adama Gilarskiego, rzecznika dyscyplinarnego PZPN.

W związku z medialnymi informacjami dotyczącymi próby wpłynięcia na postawę sportową zawodników klubu polskiej pierwszej ligi Sandecja Nowy Sącz, wskazuje się, iż wpływanie na integralność rozgrywek piłkarskich nie tylko narusza zasady fair play oraz etykę w sporcie, ale również stanowi przewinienie dyscyplinarne.

Czytaj również: SANDECJA PRZEGRAŁA Z GKS [ZOBACZ ZDJĘCIA Z MECZU]

W szczególności jako bardzo szkodliwe należy uznać nakłanianie do manipulowania wynikami meczów piłkarskich ze strony władz klubowych, zwłaszcza członków rady nadzorczej, tj. organu, który w spółce akcyjnej będącej klubem piłkarskim w ramach prowadzonego nadzoru nad działalnością spółki, powinien również dbać o uczciwość klubu piłkarskiego we współzawodnictwie sportowym.

Czytaj również: NARESZCIE. KONFLIKT SANDECJI Z LUBANIEM TYLMANOWA ZAKOŃCZONY!

Wszelkie nadużycia w tym zakresie spotkają się, w przypadku ich potwierdzenia, z reakcją władz piłkarskich. W przedmiotowej sprawie Komisja Dyscyplinarna PZPN wszczęła postępowanie wyjaśniające.

Adam Gilarski, rzecznik Dyscyplinarny PZPN”.

Odwiedź konto autora na Twitterze!

Źródło: PZPN

Fot. R.Szurek

Share on twitter
Share on facebook