PWSZ i gmina Chełmiec: będą razem zdobywać granty i dbać o losy absolwentów sądeckiej uczelni

Współpraca kulturalno-naukowa oraz wspólne pozyskiwanie pieniędzy to główne punkty porozumienia o współpracy jakie podpisali przedstawiciele Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu i gminy Chełmiec. To pierwsza tego typu umowa podpisana przez sądecką uczelnię z lokalnym samorządem.

Renault2

- Myślę, że to porozumienie będzie istotne zarówno dla uczelni,  jak i dla Chełmca, którego jestem mieszkańcem – mówi prof. dr hab. Mariusz Cygnar, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu. – Z gminą Chełmiec współpracujemy już od wielu lat  na różnych poziomach, w tym przede wszystkim w kwestii praktyk studenckich. Nasi studenci są chętnie przyjmowani przez instytucje i podmioty w całej gminie, a absolwenci znajdują tam pracę.

Choć dotychczasowa współpraca rozwija się owocnie, Mariusz Cygnar, rektor PWSZ i Bernard Stawiarski, wójt gminy Chełmiec chcą poszerzyć ramy działania.

Gmina Chełmiec ma znakomite osiągnięcia jeśli chodzi o pozyskiwanie funduszy unijnych – mówi prof. Cygnar i podkreśla, że jednym z celów podpisanego właśnie porozumienia jest wspólne pozyskiwanie pieniędzy z różnych źródeł, w tym z  Unii Europejskiej. – Są takie projekty, na które można pozyskać środki unijne jedynie dzięki kooperacji z różnymi partnerami, takimi jak np. PWSZ – mówi Bernard Stawiarski i dodaje, że gmina nie współpracowała dotychczas z żadną wyższą uczelnią.

Jak podkreśla rektor PWSZ, władze sądeckiej uczelni są gotowe w przyszłości na współpracę również z innymi samorządami.

fot. TB

MAGIK MAŁA

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.