Ptaszkowa. W domowej kotłowni wybuchł pożar

W kotłowni, znajdującej się w piwnicy jednego z domów w Ptaszkowej wybuchł pożar. Do zdarzenia doszło wczoraj (24 listopada), a strażaków z JRG nr 1 w Nowym Sączu, OSP Ptaszkowa oraz OSP Stara Wieś zadysponowano na miejsce o 5:37.

– Palił się materiał opałowy składowany w kotłowni zlokalizowanej w podpiwniczeniu budynku mieszkalnego. W budynku w chwili powstania pożaru przebywała wyłącznie kobieta zgłaszająca zdarzenie, która nie potrzebowała pomocy medycznej – relacjonują funkcjonariusze PSP w Nowym Sączu.

Jak dodają, wnętrze domu było mocno zadymione. Strażacy odłączyli dopływ prądu do budynku i przez znajdujące się w kotłowni okno ugasili ogień. Następnie wyrzucili na zewnątrz składowany w pomieszczeniu węgiel i przelali go wodą. Dom przewietrzyli na wszystkich kondygnacjach zarówno poprzez otwarcie okien, jak i przy użyciu specjalnego wentylatora. Na koniec sprawdzili kotłownię i sąsiednie pomieszczenia za pomocą kamery termowizyjnej.

Działania trwały dwie godziny.

fot. PSP w Nowym Sączu

Czytaj też: Podegrodzie. Zderzenie samochodów z koparką

Share on twitter
Share on facebook
INNE POSTY

Zapisz się na Newsletter

i otrzymuj na bieżąco informacje o najnowszych wydarzeniach

Zapisując się na newsletter oświadczam, że zapoznałem się z informacją nt. przetwarzania danych znajdującą się w oraz , dostępnymi na stronie internetowej.