Psy ratownicze otoczone opieką. „Zasługują na wszystko co najlepsze” (zdjęcia)

Psy ratownicze otoczone opieką. „Zasługują na wszystko co najlepsze” (zdjęcia)

Psy Ratownicze, Nowy Sącz

Wczoraj informowaliśmy na łamach naszego portalu o powrocie polskich ratowników z Turcji. Po godzinie 16:00 na terenie Wojskowego Portu Lotniczego wylądował samolot z ratownikami na pokładzie. Do Polski wróciła cała załoga – w tym 76 strażaków i 8 psów, które brały udział w poszukiwaniach. Można o tym przeczytać – TUTAJ.

Jak poinformował naszą redakcję Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu st. bryg. Paweł Motyka, jutro (17 lutego) o godzinie 10:00 w siedzibie Komendy Miejskiej PSP przy ul. Witosa odbędzie się konferencja prasowa z udziałem ratowników, którzy brali udział w tureckich działaniach.

Tymczasem Państwowa Straż Pożarna poinformowała, że dziś badaniom weterynaryjnym zostaną poddane psy ratownicze, które pomagały strażakom w skutecznym odszukiwaniu poszkodowanych ludzi.

– Nasze bohaterskie pieski zaraz po powrocie z wyczerpującej akcji poszukiwawczo – ratowniczej otoczone zostały należytą opieką: dekontaminacja, czesanie, mycie. A jutro wizyta weterynarza i wszystkie niezbędne badania. Zasługują na wszystko co najlepsze – poinformowała w dniu wczorajszym Państwowa Straż Pożarna za pośrednictwem swoich mediów społecznościowych.

Czytaj także: IMGW: huragan, trąby powietrzne, burze – niebezpieczny weekend moziwy na Sądecczyźnie

Fot: Państwowa Straż Pożarna

Share on twitter
Share on facebook